Na temat skutecznego rozwiązania problemu cieni pod oczami rozmawiamy z Anitą Mikiciuk-Szczerbą - lekarzem medycyny estetycznej.

Okolica oka - dlaczego jej wygląd jest taki ważny?

Oczy są zwierciadłem duszy. Długie spojrzenie, smutne oczy, speszony wzrok, seksualne spojrzenie, wrogie nastawienie… oczy zawsze powiedzą nam prawdę w trakcie pierwszych sekund.  Oczy to nasza niewerbalna mowa ciała. To jakie wrażenie dajemy odbiorcy wpływa na nasze dalsze historie, oczami prowokujemy, ale intencja zależy od nas samych. Nie musimy nic mówić, wystarczy patrzeć i wiemy „prawie” wszystko.

Cienie pod oczami – skąd się biorą?

Problem okolicy oka dotyczy każdego pacjenta bez wyjątku. Nie ważne ile ma lat, prędzej czy później zacznie dostrzegać, że oko „posmutniało”, że jest „zmęczone”, a wręcz wygląda na chorego.

Cienie, efekt sinego oka jest głównie wynikiem prześwitywania naczyń krwionośnych umiejscowionych pod cienką skórą dolnej powieki . Utrata tkanki tłuszczowej z dolnej powieki, dodatkowo rozluźnienie więzadła powiekowo-policzkowego odkrywa naczynia dając efekt nieestetycznie wyglądającego i zmęczonego oka. Komponenta odbitego światła nasila wrażenie szarości, który ciężko ukryć nawet dobrym korektorem. To zagłębienie na dolnej powiece powszechnie nazywane jest doliną łez.

Rozwiązanie problemu cieni pod oczami

Rozwój medycyny estetycznej pozwala zniwelować ubytki tkanek okolicy oka dając efekt naturalnego wyglądu pod warunkiem, że trafimy do dobrego gabinetu estetycznego do lekarza, który holistycznie podejdzie do problemu okolicy oka. Przeprowadzi dobrze wywiad, oceni anatomicznie, fizjologicznie miejsce zabiegu i jakościowo skórę.

Okolica oczodołu pod kątem anatomicznym to bardzo trudny do leczenia estetycznego obszar twarzy. Specyfika anatomii, do tego zmienność osobnicza, ciężkie i powodujące trwały uszczerbek zdrowotny powikłania powodują umniejszanie ważności tej okolicy. Często traktowana po macoszemu, a nawet z nadkorekcją poprzez niewłaściwe ilości preparatów i rodzaj materiału wstrzykiwanego. Zasada „mniej znaczy więcej” tutaj ma szczególne znaczenie.

Restylane Eyelight – skuteczny w walce z cieniami pod oczami

Restylane Eyelight to produkt zwany powszechnie „wypełniaczem usieciowanym” będący preparatem do podawania w okolicę oka, przebadanym klinicznie kwasem hialuronowym mającym wysoki profil bezpieczeństwa dla pacjenta.

Mający postać żelu kwas hialuronowy potrafi uzupełnić ubytek tkanek pod okiem, czyli dajemy go tam, gdzie mamy zagłębienie powodujące dolinę łez. Jego odpowiednia twardość, elastyczność, konsystencja jest tak dobrana, by preparat nie przemieszczał się, związał wodę w odpowiedniej ilości przewidywalnej podczas zabiegu, jednocześnie był plastyczny i dawał satysfakcjonujący efekt estetyczny. Preparat z dodatkiem lidokainy działającej miejscowo przeciwbólowo, znieczula tkanki co poprawia komfort okołozabiegowy.

Jakie efekty daje Restylane Eyelight?

Restylane Eyelight pozwala przywrócić objętość okolicy podoczodołowej, tj. wypełnia dolinę łez. Co najważniejsze - zmniejsza zauważalnie oznaki zmęczenia przez zredukowanie cieni i wgłębienia na dolnej powiece. Efekt naturalny, maskujący niedoskonałości, utrzymujący się długo bo nawet do 6,5 miesiąca. Pozwala od razu wrócić do codziennych czynności i obowiązków zawodowych.

Dlaczego Restylane Eyelight?

To idealny zabieg, który przywraca objętość, unosi, wypełnia i wygładza okolicę doliny łez, wyraźnie zmniejsza widoczność oznak zmęczenia. Cienie po zabiegu są wyraźnie zmniejszone, zmarszczki wygładzają się a okolica oka nabiera blasku.

Czego chcieć więcej?

Dodatkowo, aby wydłużyć efekt stabilności kwasu hialuronowego, a co za tym idzie – wydłużyć utrzymywanie się efektu zabiegu, Restylane Eyelight jest wytwarzany w specjalnej technice NASHA, co utrudnia dostęp enzymu do cząsteczki kwasu hialuronowego i zwiększa jego trwałość. Według badań efekt po zabiegu utrzymuje się do 6,5* miesiąca, natomiast z doświadczeń własnych wiem, że czas ten jest na 2-3 razy dłuższy o ile prawidłowo dbamy o tę okolicę. Pielęgnacja, stymulacja, wypełnienie, styl życia  - idealny kwartet na dolinę łez.

Czy Restylane Eyelight jest dla każdego?

Zabieg przeprowadzany rekomendowanym preparatem Restylane Eyelight jest dla każdego zakwalifikowanego pacjenta. Kwalifikacja opiera się na wywiadzie lekarskim, budowie anatomicznej. 70% sukcesu to odpowiednia kwalifikacja. Pacjentom powtarzam „usiądzie Pan/i na fotelu to ocenię osobiście, nie telefonicznie”.

Bezpieczeństwo, zaufany produkt, przewidywalny efekt to klucz do powodzenia terapii i uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Gdzie wykonać zabieg Restylane Eyelight?

Koniecznie u lekarza medycyny estetycznej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu i znaleźć gabinet, w którym lekarz wykona zabieg Restylane Eyelight zapraszamy na www.galdermaaesthetics.pl/restylane-eyelight.

Anita Mikiciuk-Szczerba, Fabryka Estetyki

Ul. Małobądzka 143, 42-500 Będzin 

505 390 741,

anita.mikiciukszczerba@gmail.com 

www.fabryka-estetyki.pl

 

*A. Nikolis i wsp. A Randomized, Crossover-Controlled Evaluator-Blinded Trial Evaluating Cannula- Vs Needle-Assisted Hyaluronic Acid Injections for Infraorbital Deformities. ASJ 7-2021.

Materiał powstał z udziałem firmy Galderma