Marianna Gieryszewska: ciąża a stomia

Marianna Gieryszewska, aktorka znana między innymi z serialu „Pułapka”, spodziewa się dziecka. Radosną nowiną podzieliła się z fanami pod koniec lutego. Czas oczekiwania na dziecko upływa jednak w cieniu choroby – gwiazda zmaga się z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, z powodu którego założono jej stomię. W rozmowie z Dzień Dobry TVN przyznała, że choć lekarze zapewniali ją, że choroba nie wyklucza ciąży, to mimo wszystko jest pełna obaw. Okazuje się, że na życie ze stomią wpływ może mieć ogromna ilość czynników.

Od razu jak poszłam do ginekologa potwierdzić ciążę, powiedziałam, że mam stomię i że musimy brać to pod uwagę zarówno przy badaniach, jak i przy porodzie. Natomiast na stomię bezpośredni wpływ ma dieta, ćwiczenia i generalnie muszę to powiedzieć - psychika i podejście do tematu też ma na nią ogromny wpływ.

Marianna Gieryszewska przyznaje, że choć lekarze są dobrej myśli, to niekiedy zdarza jej się bać o przyszłość.

Jak wcześniej rozmawiałam ze swoimi lekarzami, wszyscy zapewniali mnie, że stomia nie wyklucza ciąży i że damy radę. Wiadomo jednak, że jak już to się wydarzyło, to zaczęłam się zastanawiać, czy to nie było tylko takie gadanie, że damy radę i czy ja naprawdę dam radę.

Szybko uspokaja jednak swoich fanów. Jak na razie zarówno ona, jak i dziecko czują się dobrze. Zaznacza jednak, że bardzo zależało jej na naturalnym porodzie, który mógłby być skomplikowany ze względu stomię.

Na razie jest dobrze, odpukać. Mam nadzieję, że będzie dobrze aż do samego końca. Muszę jednak przyznać, że na ostatniej wizycie kontrolnej pan doktor powiedział, że jest opcja, że będziemy musieli wykonać cesarskie cięcie, właśnie ze względu na stomię. Od zawsze powtarzałam Miłoszowi, że bardzo chcę urodzić naturalnie, bez żadnych znieczuleń, bo ja nie mam problemu z bólem, nie boje się takiego bólu porodowego.

 

Marianna Gieryszewska na Instagramie

Marianna Gieryszewska aktywnie udziela się w social mediach. Na swoim Instagramie opowiada o ciąży i o więzi jaka powstaje między nią, jej partnerem i dzieckiem. Nie boi się też trudnych tematów związanych z ciałem i ciałopozytywnością. Pokazuje zdjęcia na, których widać wszystkie niedoskonałości i zachęca innych do pracowania nad zaakceptowaniem swojego wyglądu. Więcej wzruszających i pełnych szczerości postów aktorki znajdziecie w naszej galerii.