Ewa Lemańska-Roycewicz na planie „Janosika”

Ewa Lemańska-Roycewicz wcieliła się w rolę Maryny, która podbiła serca fanów produkcji. Jej serialowym partnerem był, grający tytułową rolę Marek Perepeczko. Przez pewien czas krążyły plotki o tym, że aktorzy romansują również poza planem, jednak żadne z nich ich nie potwierdziło. Ewa wyjaśniła jednak w rozmowie z tygodnikiem "Życie na Gorąco", że ich relacje zawsze pełne były serdeczności.

To był wspaniały i ciepły człowiek. Taki wielkolud o sercu motyla. Bronił mnie przed Marianem Kociniakiem, który ciągle mnie zaczepiał.

Pierwszy mąż Ewy również był aktorem. Mowa o Cezarym Kaplińskim, którego znamy między innymi z roli w „07 zgłoś się”. Szybko jednak okazało się, że ich małżeństwo nie potrwa długo. Aktora odkryła, że wybranek jej serca zdradzał ją z mężczyznami. Podjęła więc decyzję o rozwodzie i wyprowadzce za ocean.

Ewa Lemańska-Roycewicz: kariera w USA

Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych zajęła się modelingiem. Oprócz tego statystowała w kilku filmach, między innymi w "Rock of Ages" oraz ukończyła szkołę pielęgniarską. Przez jakiś czas pracowała jako asystentka lekarza. Szybko ponownie wyszła za mąż, tym razem za Olgierda Roycewicza. Para doczekała się dwóch synów Aleksa (34 l.) i Briana (32 l.). Obaj zajmują się grafiką komputerową. Nie mówią po polsku, a w ojczyźnie ich mamy byli tylko dwa razy.

Italy

Opublikowany przez Ewa Lemanska/Roycewicz Sobota, 30 marca 2013

Rodzinne szczęście nie trwało jednak długo. Ewa, jako mama kilkuletnich chłopców dowiedziała się, że choruje na raka piersi. Choć nowotwór udało się wyleczyć, to małżeństwo gwiazdy nie przetrwało próby czasu. Ewa związała się z Jamesem Rooney'em, jednak u jego boku również niedane było jej zaznać spokoju.

Ewa Lemańska-Roycewicz: nawrót choroby

Nawrót choroby po raz kolejny zburzył codzienność aktorki. Tym razem rak zaatakował mózg i konieczna okazała się kosztowna operacja. Para zdecydowała się na leczenie w Korei Południowej, gdzie przeprowadzili się niedługo po diagnozie. Operacja zakończyła się sukcesem i Ewa zaczęła wracać do zdrowia. Nie był to jednak koniec kłopotów. Aby móc pozwolić sobie na wyprowadzkę i operację, ówczesny mąż aktorki wziął pod zastaw ich posiadłość wartą 2 miliony dolarów. W 2012 roku okazało się, że ma już ona nowych lokatorów.

Opublikowany przez Ewa Lemanska/Roycewicz Piątek, 24 sierpnia 2012

Ewa nie mogła pogodzić się ze stratą, przyjechała wyrzucić nowych właścicieli jej dawnego domu i została aresztowana przez policję za bezprawne wtargnięcie. Jej trzecie małżeństwo również nie przetrwało kryzysu. Wyprowadziła się do innego mieszkania, aby uniknąć spłacania długów męża. Po 4 latach względnego spokoju po raz kolejny usłyszała diagnozę. Wspomina ten trudny okres w rozmowie z Super Expressem.

Na początku myślałam, że to jest jakiś grzyb na palcu lewej stopy, nie myślałam, że to czerniak. Ale w końcu tak mnie zaczął boleć, że poszłam do lekarza i przestałam się sama diagnozować. Trzeba było szybkich działań. Obcięto mi ten palec. Amputowano. Na szczęście nie mam żadnych przerzutów, a węzły chłonne są wolne od komórek nowotworowych. Mimo to cały czas jestem pod opieką onkologiczną.

Cesar Palace Las Vegas

Opublikowany przez Ewa Lemanska/Roycewicz Sobota, 30 marca 2013

Ewa Lemańska-Roycewicz obecnie nadal mieszka w USA, na Florydzie. Aktorka cieszy się emeryturą i spotyka się z nauczycielem Gregiem i na razie nie planuje kolejnego ślubu.

Zobacz także: