Liposukcja ultradźwiękowa – na czym to polega?

Liposukcja ultradźwiękowa to nieinwazyjny zabieg, którego działanie polega na redukowaniu komórek tłuszczowych z newralgicznych partii ciała. Klientki decydują się więc na usunięcie tłuszczu z bioder, talii, ramion, brzucha i pośladków oraz na zminimalizowanie cellulitu znajdującego się na udach. Warto jednak pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania lub pozbycia się otyłości, gdyż kiedy korzystamy z ultradźwięków, dochodzi tylko do redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej.

Na początku zabiegu pacjentkom aplikuje się nasiękowe znieczulenie miejscowe. Następnie specjalista wykonujący liposukcję ultradźwiękową przystępuje do wprowadzenia końcówki urządzenia do miejsca, w którym znajduje się tkanka tłuszczowa i wówczas tłuszcz zostaje przerobiony na emulsję. Tak rozbite tkanki tłuszczowe zostają wydalone z organizmu za pomocą tej używanej wcześniej głowicy lub poprzez wykonanie masażu.

Specjalna końcówka urządzenia do wykonywania liposukcji ultradźwiękowej emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, a problematyczne obszary na ciele często dodatkowo ogrzewane są tzw. falą IR, czyli podczerwienią. Ten czynnik pomaga upłynnić komórki tłuszczowe oraz oddzielić je od tkanek, oraz wzmacnia on moc ultradźwięków. Użycie tych dwóch bodźców sprawia, że efekt końcowy liposukcji ultradźwiękowej jest widoczny o wiele szybciej.

Czas wykonywania zabiegu zależny jest od tego, na którym obszarze ciała jest on wykonywany, jednak najczęściej cały proces nie trwa dłużej niż 30-90 minut.

Zobacz też: Lipoliza iniekcyjna – jak bezboleśnie usunąć cellulit i zmniejszyć obwód w talii?

Liposukcja ultradźwiękowa – efekty

Całkowite rezultaty zabiegu liposukcji ultradźwiękowej są widoczne po paru tygodniach. Oprócz usunięcia tłuszczu z kluczowych partii naszego ciała i wymodelowania go skóra zostaje również doskonale odżywiona i dotleniona, a tkanki miękkie ulegają odmłodzeniu i zregenerowaniu. Dlatego też liposukcja będzie dobrym wyborem dla tych, którzy zmagają się z cellulitem, bliznami, rozstępami oraz innymi niedoskonałościami wynikającymi z obecności nadmiernego tłuszczu pod skórą.

Warto podkreślić, że liposukcja ultradźwiękowa nie przynosi żadnych skutków ubocznych takich jak uszkodzenie skóry, naczyń krwionośnych, tkanek i włókien nerwowych. Poza tym ten zabieg nie powoduje ponownego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, czyli efektu jo-jo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odchudzanie i modelowanie sylwetki może być łatwe miłe i przyjemnie!!! zabieg tylko 199 zł 570 309 000 #manilaclinic #odchudzanie #liposukcjaultradźwiękowa #lipoX #woman #kobieta #wygląd #zdroweodchudzanie #liposukcjaultradzwiękowa #liposukcja #fit #fitgirl #warszawa #ursynow #woman #womanstyle

Post udostępniony przez Manila Clinic (@manila_clinic) Sie 12, 2017 o 1:07 PDT

Liposukcja ultradźwiękowa – jak przygotować się do zabiegu?

Ostatnie 24 godziny przed zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej nie powinno się korzystać z sauny i trzeba unikać słońca. Warto też przez cały tydzień poprzedzający zabieg powstrzymać się od wykonywania różnych peelingów chemicznych. Na koniec, aby usprawnić proces uwalniania się tłuszczów przed liposukcją ultradźwiękową należy także wypić jakieś 1,5 litra wody.

Liposukcja ultradźwiękowa – jak dbać o skórę po zabiegu?

Poddanie się zabiegowi liposukcji ultradźwiękowej nie wymaga wyjątkowej rekonwalescencji, jednak po jego zakończeniu należy się stosować do paru zaleceń. Tuż po terapii ultradźwiękami oraz jeszcze w jej trakcie powinno się pić codziennie 2 litry wody, uprawiać więcej aktywności fizycznej oraz jeść pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu. Stosowanie się do rad specjalisty wspomoże usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu.

Liposukcja ultradźwiękowa – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg liposukcja ultradźwiękowa ma też swoje przeciwwskazania. Pamiętajmy więc by nie korzystać z tej formy pozbywania się tkanki tłuszczowej, jeśli:

 • jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią,

 • mamy problem z krzepliwością krwi,

 • jesteśmy nosicielami wirusa HIV,

 • zmagamy się z przepukliną,

 • mamy osteoporozę,

 • cierpimy na cukrzycę,

 • zdiagnozowano u nas nowotwór,

 • przed zabiegiem czujemy się osłabieni i mamy gorączkę,

 • zmagamy się z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością serca,

 • ciągłość naszego naskórka jest przerwana,

 • chorujemy na bakteryjne lub wirusowe zapalenie skóry,

 • mamy padaczkę lub stwardnienie rozsiane,

 • leczymy się na choroby wątroby.

Nie wolno również zapominać o tym, by nie zażywać żadnych środków przeciwbólowych przez 2 tygodnie przed zabiegiem.

Liposukcja ultradźwiękowa – cena

Koszt jednego zabiegu liposukcji ultradźwiękowej zależy od tego, w którym salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej zdecydowaliśmy się go wykonywać oraz od partii ciała, którą chcemy wysmuklić. Cena zabiegu może więc wynosić około 150-250 złotych.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jedna pojedyncza sesja z ultradźwiękami nie wystarczy, by osiągnąć zauważalne wyszczuplenie ciała. Specjaliści zalecają więc aby wykonać najlepiej 10 zabiegów za które możemy zapłacić od 1000 do 1500 złotych.

Zobacz też: Kriolipoliza – ten zabieg usunie tłuszcz za pomocą zimna. Na czym to polega?