12. prawnuk, a właściwie... prawnuczka królowej Elżbiety II jest już na świecie. Księżniczka Beatrycze, córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson 18 września urodziła córkę. Informację podał Pałac Buckingham.

Księżniczka Beatrycze urodziła

Rok temu, 17 lipca 2020, księżniczka Beatrycze i włosko-brytyjski przedsiębiorca, Edoardo Mapelii Mozzi wzięli ślub. W maju tego roku Pałac Buckingham poinformował o pierwszej ciąży starszej córki księcia Andrzeja. Para 18 września 2021 przywitała na świecie córkę:

Bardzo cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wiadomością o bezpiecznym przyjściu na świat naszej córki, która urodziła się w sobotę 18 września 2021 r. o godzinie 23.42 w szpitalu Chelsea w Londynie -  czytamy w oficjalnym komunikacie Pałacu Bukingham.

Z komunikatu dowiedzieliśmy się także, że radosną nowinę wcześniej otrzymali dziadkowie i pradziadkowie nowo narodzonej dziewczynki, a kiężniczka Beatrycze i jej córka mają się dobrze.

Dziadkowie i pradziadkowie noworodka zostali poinformowani i są bardzo zadowoleni z tej wiadomości. Rodzina pragnie podziękować całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę. Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze, a para nie może się doczekać, aby przedstawić córkę swojemu starszemu bratu Christopherowi Woolfowi.

Christopher, o którym mowa w komunikacie to syn Edoardo z pierwszego małżeństwa.

Jak ma na imię córka księżniczki Beatrycze?

Tę informację Pałac Buckingham podał dopiero 1 października. Imię dziewczynki, wbrew przewidywaniom bukmacherów, którzy obstawiali Matildę lub Florence, to Sienna. Drugie imię, Elisabeth to natomiast hołd dla babci księżniczki.

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrice i pan Edoardo Mapelli Mozzi nazwali swoją córkę Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi - podano w oficjalnym komunikacje royal family.

Dodano również, że "wszyscy mają się dobrze, a Wolfie jest najlepszym starszym bratem Sienny".

Serdecznie gratulujemy!