Justyna Kowalczyk jest w ciąży

Justyna Kowalczyk to jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Biegaczka jest m.in. mistrzynią i multimedalistką olimpijską oraz czterokrotną zdobywczynią Pucharu Świata w biegach narciarskich. Jest też jedyną zawodniczką, która cztery razy z rzędu zwyciężyła w cyklu Tour de Ski. Po latach ciężkich treningów, Kowalczyk ogłosiła, że Puchar Świata 2017/18 był ostatnim w jej karierze. Sportsmenka pełni obecnie funkcję dyrektora sportowego Polskiego Związku Biatholnu. Od 2020 roku jest też żoną Kacpra Tekieli, polskiego alpinisty i instruktora wycieczek sportowych.

Kilka dni temu Justyna Kowalczyk udostępniła zdjęcie z gór, na którym mocno widoczny był jej zaokrąglony brzuszek. W sieci zawrzało, a internauci zastanawiali się, czy biegaczka spodziewa się właśnie pierwszego dziecka. W najnowszym poście na Instagramie Kowalczyk potwierdziła informację o swojej ciąży. Zdjęcie, na którym uśmiechnięta zasłania się kwiatami podpisała: "Bardzo Wam dziękujemy za wszystkie miłe słowa”. Fani błyskawicznie złożyli przyszłej mamie gratulację.

Z całego serca gratulacje.

Będzie pani fantastyczną mamą.

Mamę wygrał dzidziuś na życiowej loterii – pisali obserwatorzy. 

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli

Kowalczyk zanim poznała swojego męża, była związana z dziennikarzem, z którym niestety nie było im dane wychować potomka - sportsmenka straciła dziecko. 

Byłam w ciąży, poroniłam rok temu w maju, na obozie treningowym. Właśnie wtedy, gdy szykowałam się do wyprostowywania swoich ścieżek – wyznała na łamach „Gazety Wyborczej”

Dzisiaj 38-latka jest szczęśliwą mężatką i przyszłą mamą. Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli poznali się podczas kursu wspinaczkowego. 

Polski Związek Alpinizmu miał szeroko zakrojone plany wobec mnie, a ja nie miałam żadnych podstaw ku temu, żeby iść w wysokie góry, prócz niezłej psyche i dobrej wydolności. Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki po naukę wertykalnego świata. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy – wyznała trenerka gazecie „Newsweek”. 

Pierwszy raz oficjalnie para pojawiła się w 2019 roku, podczas gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kilka miesięcy później Kowalczyk zasugerowała, że jest już zaręczona. Ślub pary odbył się 24 września 2020 roku w Gdańsku