Joga twarzy - na czym to polega?

Joga twarzy to ćwiczenia, fitness mięśni twarzy połączony z odmładzającymi automasażami, nauką prawidłowego oddechu, który dodatkowo wyciszy i uspokoi. Nowa metoda dbania o siebie staje się coraz bardziej popularniejsza. Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, nad którymi można popracować tak jak z innymi partiami ciała. Regularny masaż i konkretne ćwiczenia działają podobnie jak lifting. Joga twarzy nie wymaga wysiłku fizycznego, angażuje jedynie dłonie do ćwiczeń i automasaży.

- W przypadku jogi twarzy niepotrzebny jest żaden sprzęt – wystarczy dobrze opanować odpowiednie miny, wykonać krótki automasaż, a wszystko to odbuduje zwiotczałe mięśnie, poprawi jędrność i gęstość skóry. Jeśli chcemy osiągnąć najlepsze efekty, najlepiej ćwiczyć codziennie - choćby przez 5 minut. Ale nawet jeśli ograniczymy się do trzech razy w tygodniu - i tak sporo dla siebie zrobimy. Lepiej rzadko, niż wcale - dla skóry to i tak sporo! - mówi Magdalena Konieczny, instruktor jogi twarzy z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Joga twarzy - czy to skuteczne?

Czy joga twarzy faktycznie odmładza? Efekty może nie są tak spektakularne jak w przypadku zabiegów medycyny estetycznej, ale jeśli połączymy ćwiczenia z odpowiednią pielęgnacją (zarówno tą domową, jak i profesjonalną), skóra twarzy odwdzięczy się młodym i promiennym wyglądem. Ćwicząc mięśnie twarzy poprawiamy jej napięcie i elastyczność, dzięki czemu zmarszczki mimiczne są znacznie mniej widoczne. Joga twarzy wykorzystuje też elementy masażu, który ma z kolei zbawienny wpływ na jej kondycję. Za pomocą masażu usprawniamy krążenie krwi i limfy - dzięki temu komórki skóry są lepiej dotlenione.

Joga twarzy - efekty

Jogę twarzy najlepiej zacząć ćwiczyć z dobrym instruktorem, który skupi się na nas, naszej twarzy, mimice czy problemie nad którym trzeba popracować. Należy pamiętać, że każda twarz jest inna, wyjątkowa. Nie każde ćwiczenie są dostosowane do każdego. Umiejętnie dobrane ćwiczenia są w stanie zadziałać na wiele problemów związanych ze starzeniem się skóry. Automasaże poprawiają gęstość i jędrność skóry, niwelują napięcia i dodają blasku cerze, która dzięki temu jeszcze lepiej przyjmuje składniki odżywcze z kosmetyków. Dzięki ćwiczeniom możemy ujędrnić wiotczejące mięśnie, zniwelować opuchliznę na twarzy, poprawić owal czy zredukować zmarszczki. W dodatku w całkowicie nieinwazyjny i przyjemny sposób. Joga twarzy pomaga też radzić sobie ze stresem i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Minusy? Brak, ale ostrzegamy - można się od tego uzależnić!

Przeczytaj też: Masaż gorącymi kamieniami to najprzyjemniejszy sposób na stres. Sprawdź, co jeszcze potrafi!