To nagranie w ciągu kilkunastu godzin obiegło cały internet. Piotr Łój w specyficzny sposób umożliwia zwiedzanie świata podopiecznym domów dziecka, seniora, szpitali i hospicjów. Potrzebował wsparcia. Odzew, jaki otrzymał, przeszedł jego najśmielsze oczekiwania.

Piotr Łój - Virtual Dream Foundation - czym zajmuje się fundacja?

Jestem założycielem Fundacji Virtual Dream, w której jednoosobowo, za pomocą Wirtualnej Rzeczywistości, spełniam marzenia dziecięcych wojowników chorych na raka oraz leżących w hospicjach. Dzięki VR mogę przynieść im świat zewnętrzny do szpitalnego łóżka oraz spełnić najskrytsze marzenia - pisze na założonym przez siebie profilu na portalu Patronite Piotr Łój.

O charytatywnej działalności Piotra Łoja zrobiło się głośno, gdy jego wideo udostępnił Make Life Harder, który śledzi ponad 830 tys. internautów:

Słyszałem, że będziecie opowiadać o Wirtualnej Rzeczywistości, więc chciałem opowiedzieć o sobie. Od ponad ośmiu lat pracuję z wirtualną rzeczywistością w Polsce i na całym świecie, przenosząc świat zewnętrzny do dzieciaków, które nie mogą wyjść [...] Spełniam marzenia w izolatkach onkologicznych, również seniorów i osób niepełnosprawnych, które nie mogą być spełnione realnie. Produkuję filmy 360, zaopatruję szpitale, szczególnie osoby w gogle VR, potem dostarczam filmy. Obecnie siedzę na Islandii, tworzę filmy i wysyłam je na cały świat - mówi w nagraniu skierowanym do Make Life Harder Piotr.

Film wyświetliło już ponad pół miliona osób! Na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępniają go tysiące osób, w tym również gwiazdy show-biznesu. Pierwsza reakcja Piotra na tak duże zainteresowanie jego projektem pojawiła się już na jego instagramowym profilu. Zapłakany mężczyzna przyznał, że w ciągu godziny przybyło mu tysiące obserwujących, a liczba stale rośnie. Przybywa także funduszy na koncie Piotra w serwisie Patronite. Pojawili się także nowi patroni, czyli osoby, które będą wspierać Piotra co miesiąc, wpłacając określoną kwotę. 

Wy również możecie wesprzeć działalność Piotra Łoja: Patronite - Piotr Łój - Virtual Dream Foundation

Zachęcamy was także do obejrzenia wideo, które opublikował w sieci i trzymamy kciuki za to, aby dalej mógł spełniać marzenia innych.