500 tysięcy posiłków dla bezdomnych psów i kotów

Zwierzęta domowe, z którymi dzielimy życie, obdarowują nas bezgraniczną miłością i oddaniem czyniąc nasz świat lepszym miejscem.Dlatego warto odwdzięczać się im każdego dnia troską i odpowiedzialną opieką. Jednak wiele psów i kotów wciąż czeka na kochających opiekunów w schroniskach. Bezdomne zwierzęta od lat mogą liczyć na wsparcie marek Pedigree i Whiskas, dzięki którym otrzymują kompletne i zbilansowane posiłki.

Tylko we wrześniu ponad 38 ton jedzenia otrzymały kolejne organizacje opiekujące się bezdomnymi psami i kotami m.in. Fundacja „Znajdki”, Schronisko „Sopotkowo”, Stowarzyszenie „Oaza dla zwierząt”, „Przytuliska u Wandy”, Fundacja „Ostatnia Szansa” oraz „Karuna”, co pozwoliło im zapełnić prawie 580 000 psich i kocich misek. Pod opieką tej ostatniej fundacji znajduje się obecnie ok. 300 wolno żyjących kotów bytujących na terenach m.in. warszawskiego Grochowa i Targówka. 2 tony jedzenia, jakie dostały od marki Whiskas zapewnią im pełnoporcjowe jedzenie na długi czas.

To ogromne wsparcie nie tylko dla nas, ale także dla osób, które od lat działają lokalnie okazując dużo serca bezdomnym zwierzętom. Jedną z takich osób jest na przykład Pani Ela z warszawskiej Pragi, która od ponad 20 lat troszczy się o tamtejsze koty. W okresie jesienno-zimowym zwierzęta żyjące wolno szczególnie potrzebują naszej pomocy, dlatego tym bardziej cieszymy się z prezentu dla naszych mruczących podopiecznych - mówi Beata Krupianik, przedstawicielka Fundacji „Karuna”. 

Jak wesprzeć zwierzęta w schroniskach?

Jedzenie, którym producent Whiskas i Pedigree - Mars Polska, podzielił się we wrześniu ze schroniskami jest jedną z wielu podobnych akcji. Co roku ok. 300 ton pełnoporcjowego jedzenia jest przekazywane do schronisk na terenie całej Polsce, a pracownicy Marsa są zachęcani do wolontariatu w schroniskach oraz innych inicjatyw mających na celu wsparcie adopcji psów i kotów.

Chcemy tworzyć świat, w którym wszystkie zwierzęta są zdrowe, szczęśliwe i mile widziane. Dlatego pragniemy towarzyszyć opiekunom zwierząt każdego dnia i pomagać im odpowiedzialnie troszczyć się o ich pupili. Robimy to np. poprzez program weterynaryjny Pedigree Mocni w Zębach czy eksperckie treści edukacyjne zawarte na stronach poszczególnych marek np. Koci Instytut Technologiczny i Akademia Kociąt Whiskas. – mówi Małgorzata Głowacka lekarka weterynarii, ekspertka naukowa ds. żywienia zwierząt w Mars Polska

A jak każdy z nas może wesprzeć bezdomne psy i koty? Czworonogi ucieszą się ze wspólnego spaceru w dni otwarte organizowane przez schroniska.  Bez wątpienia pomogą darowizny finansowe lub rzeczowe, a także własnoręcznie wykonane zabawki np. szarpak dla psa czy piramidka na kocie przysmaki, które pomogą zwierzętom zaspokajać naturalne potrzeby behawioralne. Instrukcje, jak zrobić takie zabawki znajdziecie na stronie mars.pl. 

Przeczytaj również: Najsłodsze zwierzaki zobaczycie teraz online