Ma 62-lata i spodziewa się dziecka. Jej mąż przeszedł wazektomię

Jenny ma już dwójkę dorosłych dzieci. Ponad 16 lat temu przeszła menopauzę. Z mężem nie planowali już dzieci. 72-latek poddał się wazektomii. A mimo to, pewnego dnia para odkryła, że... niedługo zostaną rodzicami. Jak to możliwe? Lekarze podkreślają, że w tej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę było niemal zerowe, ale nie niemożliwe. Nie boją się też określenia "cud".

Jenny, która jest pełną energii kobietą aktywnie prowadzącą swoje social media, postanowiła wykorzystać tę sytuację, by przybliżyć swoim obserwatorom wszystkie aspekty ciąży geriatrycznej, czyli takiej, która przebiega w późnym wieku.

Hejt i podwójne standardy: "wszyscy przybijają mu piątkę, a to ja jestem za stara na dziecko"

Jenny szczegółowo relacjonuje przebieg ciąży. Dziecko przyjdzie na świat pod koniec listopada. Jak to zwykle w sieci bywa, pod zabawnymi filmikami i postami przyszłej mamy pojawiły się pośród licznych gratulacji, również hejterskie komentarze. Dlaczego? Zwykle obserwatorzy wypominają kobiecie jej wiek i brak odpowiedzialności. W komentarzach pojawia się standardowa uwaga "w tym wieku można być babcią". Czy tyle samo przykrych słów pada pod adresem jej o 10 lat starszego męża? Zdecydowanie nie. 

"Nikogo nie obchodzi ile lat ma mój partner, a wszyscy mu gratulują. Zaskakujące jest to, że nikt nie zadał sobie trudu, aby zapytać o wiek mojego męża. Wszyscy przybijają mu piątkę, kiedy wyznaje, że zostanie ojcem. Ma 72 lata, a to ja niby jestem za stara na dziecko", Jenny zwraca uwagę na podwójne standardy dotyczące mężczyzn i kobiet.