Na co dzień wykorzystuje Pan najbardziej zaawansowane technologie high-tech, a także autorskie, innowacyjne procedury na przykład 4D endolifting powiek wykonywany laserem FOTONA. Czy jest jakiś zabieg, który szczególnie Pan poleca? 

Przede wszystkim do każdego problemu musimy podejść kompleksowo: uzyskać poprawę skóry twarzy i nie zapominać o skórze szyi, tak żeby nie stanowiła ona przykrego kontrastu. Zabiegiem kompleksowo poprawiającym napięcie oraz fakturę skóry twarzy, oczu i szyi jest zabieg BrillareLift, czyli jedyny w swoim rodzaju zabieg wykorzystujący moc wszystkich obecnie dostępnych na rynku laserów Fotona: Er: Yag i Nd: Yag, oraz najnowocześniejszego lasera Fotona PQX. Pierwsze dwa lasery są znane już w procedurze opracowanej dla lasera Fotona Dynamis SP Pro o nazwie Fotona 4D. W moim Centrum stosujemy dodatkowo jedno przejście laserem Fotona PQX, aby uzyskać niespotykaną do tej pory po zabiegach laserowych odnowę skóry. Zabieg charakteryzuje się bardzo nieznaczną dolegliwością w trakcie wykonywania oraz łagodną rekonwalescencja po zabiegu trwającą zaledwie kilka dni.

Obecnie na rynku jest wiele laserów. Warto korzystać ze sprawdzonych firm i laserów najnowszej generacji?

Zdecydowanie. W swojej pracy wykorzystuje zawsze najnowsze technologie. Cenię sobie najwyższą jakość, dlatego współpracuję od lat z tymi samymi firmami. Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej było pierwszym miejscem w Polsce w którym wprowadziłem laser FOTONA PQX. To wciąż najnowocześniejszy i najmocniejszy laser pikosekundowy na świecie, który wyzwala wielką energię, nie powodując przy tym oparzeń skóry. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne, co minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań i skraca czas rekonwalescencji. Twórcy urządzeń laserowych opracowują coraz to nowsze urządzenia, wychodzące naprzeciw najrozmaitszym oczekiwaniom zarówno lekarzy jak i ich pacjentów. W przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera kluczowa jest kwestia dolegliwości np. bólowych odczuwanych w trakcie zabiegu, czas rekonwalescencji po nim, ale także jej przebieg. By wyeliminować tego typu problemy i by zminimalizować dolegliwości w czasie zabiegu a jednocześnie maksymalnie skrócić czas rekonwalescencji powstał właśnie laser pikosekundowy Fotona PQX. 

Jaki jest średni czas rekonwalescencji po zabiegu laserowym?

Starsze typy laserów np. CO2 wymagały nawet kilkunastodniowej rekonwalescencji pacjenta. Lasery najnowszej generacji, które są w moim Centrum zapewniają optymalny rezultat, precyzyjnie dopasowując się do oczekiwanego przez pacjenta czasu rekonwalescencji.

Przed nami wakacje, Panie Doktorze czy zgadza się Pan, że kremy z wysokim filtrem najlepiej stosować codziennie, niezależnie od pory roku i pogody?

Zobacz także:

Ekspozycja skóry na promienie słoneczne jest dla niej bardzo niekorzystna, jeśli do tego pacjent ma skórę z tendencją do przebarwień bez dwóch zdań zawsze należy stosować kremy z wysokim filtrem.Oczywiście można powiedzieć, że jesienią czy zimą promieniowanie UV jest słabsze i można nie zabezpieczać skóry tak samo jak w lecie, pamiętajmy tylko, że takie myślenie bywa złudne, a słońce w styczniu w Austrii na lodowcu opala mocniej niż w lecie na Sardynii.

Każdy urlop kiedyś się niestety kończy. Panie Doktorze, czy istnieje sposób, dzięki któremu będziemy mogli utrzymać jak najdłużej efekt wypoczętej po wakacjach twarzy?

Najważniejsze w podtrzymywaniu skóry w dobrej kondycji jest łączenie wielu różnych rozwiązań i zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej działają głównie na zasadzie stymulacji tkanek, powtarzany wielokrotnie jeden rodzaj zabiegu już po trzecim powtórzeniu traci swoją skuteczność. Ważne jest łączenie zabiegów dla uzyskania maksymalnych efektów odnowy oraz utrzymania ich przez długi czas.