Dekoracje na święta, czyli w zasadzie urządzenie mieszkania na święta często spędza nam sen z powiek. W sklepach pojawiają się różnorakie ozdoby świąteczne, większość z nich jednak prezentuje się dość kiczowato. Jak utrzymać magię świąt i wciąż pozostać wiernym minimalistycznej klasyce podpowiada stylistka wnętrz i właścicielka sklepu Malabelle, Anna Rusiniak-Malinowska.

Święta to wyjątkowo magiczny i rodzinny czas zatem warto zadbać o to aby nasze wnętrze też o tym mówiło.Dekoracje świąteczne będą piękną ozdobą a ich obecność wprowadzi domowników w radosny nastrój.Nie musimy wcale stawiać na wyszukane dekoracje przepełnione czerwienią i przepychem…to już jest passe.” mówi stylistka.

Jak dekorować dom na święta 2017?

Moja propozycja to postawić na naturę, jednym słowem wprowadzić las do naszego wnętrza.Tutaj mamy szeroki wybór ozdób rodem postaci z lasu: renifery i jelenie, skrzaty i wiewiórki. Drewniane choinki które mogą w małym mieszkaniu zastąpić nawet tę żywą, szyszki obsypane srebrnym lub złotym pyłem, drewniane żołnierzyki, papierowe gwiazdy które pięknie będą wyglądały zawieszone pod sufitem nad stołem.”, doradza Anna Rusiniak-Malinowska.

Pomysły na prezenty świąteczne? Zobacz nasze inspiracje!

Świece i lampiony na Święta 2017

Nie zapominajmy również o klimatycznym świetle tak ważnym w zimowe wieczory… zapachowe świece z dodatkiem cynamonu i goździków ze skwierczącym knotem, białe lampiony w kształcie domków a najbardziej trafioną ozdobą może okazać się po prostu słój z wsadzoną gałązka świerku z zawieszonymi bombkami w kształcie poroża.”, podpowiada właścicielka Malabelle.

Czasem faktycznie wystarczy nabyć kilka takich zapachowych świec i zebrać kilka pachnących gałązek z lasu czy parku, a goździki tradycyjnie powbijać w pomarańcze.  Gotowe na przygotowania do Świąt 2017?

ZOBACZ TEŻ:

MAŁE MIESZKANIE W SKANDYNAWSKIM STYLU

WIKLINA WE WNĘTRZACH OKIEM EKSPERTA