Na pewno wiecie, że trzymanie w domu kwiatów, które zwiędły nie jest dobrym pomysłem. Podobnie jest z kaktusami - psują atmosferę w sypialni, ale postawione w okolicach kuchni nie powinny wpływać na otoczenie. Są jednak i takie pechowe rośliny, które negatywnie wpływają na aurę w domu, niezależnie od tego, gdzie je ulokujemy...

Rośliny, które przynoszą pecha

Rośliny, które przynoszą pecha należą (niestety) do tych lubianych i popularnych. Sprawdźcie, które z naszej listy macie w domu:

1. Pechowe rośliny: bluszcz pospolity

Z pozoru piękne, wiecznie zielone pnącze... W rzeczywistości może narobić wam problemów, w tym również tych zdrowotnych. Łatwo się go uprawia i cieszy oko, ale należy pamiętać, że bluszcz to roślina silnie trująca - każdy jej element zawiera szkodliwe saponiny. Działa drażniąco na skórę, a jeśli zostanie zjedzony przez dziecko lub zwierzę spowoduje zatrucie pokarmowe, które może zakończyć się wizytą w placówce medycznej. Co więcej, wierzenia ludowe wskazują, że bluszcz przynosi pecha w miłości - sprawia, że w związkach pojawiają się kolejne problemy i kłótnie.

2. Pechowe rośliny: wrzos

Wrzosy kochamy za to, że przez wiele dni wyglądają pięknie, choć nie wymagają naszej opieki. Niestety, wielu ekspertów od feng shui uważa, że przynoszą do domu negatywną energię i źle wpływają na porządek przestrzeni. Znaczna część przesądnych osób powołuje się natomiast na legendę, że to właśnie z wrzosów wiedźmy robiły swoje miotły. Co ciekawe, pecha nie przynosi ponoć wrzos rosnący w swoim naturalnym środowisku. Wiele wieków temu w krajach anglosaskich wierzono, że wrzos noszony przy sobie chroni przed przemocą. 

3. Pechowe rośliny: hibiskus

Choć hibiskus to kwiat wyjątkowo piękny, to niestety przynosi pecha. Możecie mieć go w ogrodzie lub na balkonie, by cieszył oko, ale w domu już niekoniecznie. Powiedzieć, że nie sprzyja życiu uczuciowemu to jak nic nie powiedzieć. Według legend zdecydowanie nie służy romantycznym relacjom. Co ciekawe, przez wieki próbowano też udowodnić to, że kwiat jest szkodliwy także dla zdrowia, ale nigdy nie zostało to ostatecznie potwierdzone. 

Zobacz także:

4.  Pechowe rośliny: monstera i filodendron

Obie rośliny, a już zwłaszcza monstera już od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Niestety, mówi się, że emitują negatywne wibracje, które sprawiają, że ludzie przybywający w ich otoczeniu czują się niespokojni lub rozdrażnieni. Z tych dwóch gorszy jest jednak filodendron. Twierdzi się, że przyczynia się do tego, że w domu pojawiają się nieporozumienia, a jeśli jest więcej niż jeden, tym gorzej. Wierzycie, że ta niepozorna roślina może niszczyć relacje rodzinne?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: