Film "Ciemno, prawie noc" na podstawie bestsellera

"Ciemno, prawie noc" to film na podstawie bestsellerowej powieści Joanny Bator pod tym samym tytułem. Reżyserii filmu podjął się Borys Lankosz, twórca głośnych produkcji: "Ziarno prawdy" i "Rewers", który wspólnie z Magdaleną Lankosz napisał również scenariusz.

Film "Ciemno, prawie noc" to pełna tajemnic historia kryminalna, która do ostatnich minut, będzie trzymała widzów w napięciu. Film opowiada historię dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci. W tej roli zobaczymy, wspaniałą aktorkę Magdalenę Cielecką, a partnerować jej będzie Marcin Dorociński.

"Ciemno, prawie noc": fabuła filmu

Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci. Do miasta, po latach przyjeżdża dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka), która chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Chcąc odkryć prawdę, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła. Historię kryminalną dopełnia mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ.

"Ciemno, prawie noc": wspaniała obsada filmu

Do produkcji zostali zaproszeni wspaniali polscy aktorzy. W roli głównej bohaterki zobaczymy Magdalenę Cielecką, a partnerować jej będzie Marcin Dorociński. Na ekranie również: Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska.

Film wejdzie do kin 22 marca 2019.

"Ciemno, prawie noc": zwiastun, który wprowadza napięcie

My już nie możemy doczekać się premiery filmu, zwłaszcza, że zwiastun zapowiada się naprawdę obiecująco, zresztą zobaczcie sami: