"1983" fabuła nowego serialu Agnieszki Holland

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

"1983" kto zagra w polskim serialu Netflix?

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz  Ewa Błaszczyk. To będzie więc prawdziwa plejada świetnych polskich aktorów.

"1983" kiedy premiera?

Premierę długo oczekiwanego thrillera konspiracyjnego, którego akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości i Polsce z roku 2003, jakiej nie znamy, zapowiedziano na 30.listopada 2018 roku. Już jest też pierwszy oficjalny zwiastun "1983" w reżyserii aż czterech polskich reżyserek: Katarzyny Adamik, Olgi Chajdas, Agnieszki Holland i Agnieszki Smoczyńskiej. Całość będzie miała osiem odcinków. Nie możemy się doczekać!