"Ciemno, prawie noc" pierwsze zdjęcia

"Ciemno, prawie noc" to adaptacja powieści Joanny Bator, za którą zabrał się Borys Lankosz. Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu. W rolach głównych m.in. Magdalena Cielecka i Roma Gąsiorowska, Dawid Ogrodnik i Marcin Dorociński. W nowym filmie Lankosza zadebiutuje też aktorsko modelka Anja Rubik.

"Ciemno, prawie noc" o czym jest ten film?

Główną bohaterką książki Joanny Bator jest reporterka Alicja Tabor, która wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła...

To okrutna bajka z elementami dramatu psychologicznego. Opowiada o przerażającej i niepohamowanej sile zła, które dotyka przede wszystkim niewinnych. Ale opowiada też o mocy dobra, które daje cień nadziei.", mówi o swoim nowym dziele Borys Lankosz.

Reżyser pracuje też nad ekranizacją reportażu Justyny Kopińskiej "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" z Agatą Buzek w roli głównej.
 

 

#koszalin #mlodziifilm #jury #goodbye #tomekwasilewski #boryslankosz

Post udostępniony przez Agata Buzek Official (@agata.buzek_official) 26 Cze, 2017 o 6:58 PDT