Znaną od dawna rośliną wspomagającą wzrost włosów i hamującą ich wypadanie jest czarna rzodkiew (zwana też czarną rzepą).  Sok z niej wcierany w skórę głowy regeneruje cebulki oraz poprawia krążenie krwi w skórze głowy. Jak to stosować? Można wyciskać sok w sokowirówce lub ucierać rzodkiew na tarce i taką papkę nałożyć na skórę głowy, wmasować i pozostawić na ok godzinę po czym zmyć. Zabieg powtarzać 2-3 razy w tygodniu.


Dobroczynne działanie ma także oliwa z oliwek oraz wszelkie oleje do włosów np. kokosowy lub arganowy. Włosy olejujemy przed myciem, najlepiej kilka godzin (świetnie działa nakładanie oleju na noc) i wmasowujemy w skórę głowy. Po upływie czasu zmywamy dokładnie szamponem (czasem potrzebne jest dwukrotne mycie).


Podobny efekt uzyskamy także z pomocą innego składnika który znajdziemy w lodówce, a mianowicie drożdży. Tutaj pomaga nie tylko nakładanie na włosy drożdży wymieszanych z ciepłą wodą, ale także ich picie. Zawierają one witaminy A, E, witaminy z grupy B oraz H (biotyny), a także chrom i selen. Drożdże zawsze zalewamy gorącym mlekiem lub wodą. W przeciwnym razie wywołają one problemy żołądkowe. Jednorazowo rozpuszczamy około 1/3 kostki, pijemy raz dziennie przez około