Czy można użyć tuszu do rzęs do zamaskowania odrostów? Sprawdzamy life hack instagramerek!

Nie oszukujmy się - farbowanie włosów w profesjonalnych salonach fryzjerskich potrafi kosztować majątek. Nie masz też czasu na spędzanie kilku godzin u fryzjera miesięcznie, szukasz więc tańszych i szybszych rozwiązań? Pewnie natknęłaś się w sieci na porady influencerek beauty, które przekonują, że odrosty pomoże ci zamaskować produkt, który na pewno masz w kosmetyczce - tusz do rzęs.

Postanowiłyśmy sprawdzić skuteczność tej rady, która miała odmienić nasz świat (i wnętrze portfela!). Jak to działa i czy efekty warte są tego minimalnego wysiłku? Sprawdzamy! 

Tusz do rzęs do zamaskowania odrostów? Jak to działa?

Tusz do rzęs działa na określonym kolorze włosów - ten life hack mogą wypróbować tylko brunetki, szatynki oraz blondynki, które są fankami ciemnych odrostów w stylu Sky Ferreira. 

Jak to działa? 

Wybierz odpowiedni odcień tuszu do rzęs - poszukaj takiego produktu, z jak najbardziej gęstą szczoteczką. Uprzedzamy, że łatwo o wkręcenie się tuszu we włosy - staraj się więc robić to dokładnie i delikatnie. Muskaj delikatnie te strefy, które chcesz zamaskować. Następnie, potraktuj te kosmyki tak, jak po użyciu suchego szamponu - przeczesz je. Po tym kroku, z pewnością część nałożonej warstwy zostanie wyczesana i pozostaniesz z odpowiednią ilością koloru. Włosy stały się trochę sztywniejsze, ale do tego etapu, byłyśmy przekonane, że ten life hack odmieni nasze życie, dopóki nie dotknęłyśmy włosów mokrą ręką. Wierz mi, o to nie trudno i łatwo się zapomnieć, tak jak wtedy, gdy umalujesz rzęsy po dłuższej przerwie i przetrzesz oczy. Chyba nie chcemy myśleć o scenariuszu pod tytułem "niespodziewany deszcz". Kolor spływa, zostaje na dłoniach, brudzi ubranie i wygląda coraz mniej estetycznie.

Nie będziemy sciemniać - to zdecydowanie nie jest rozwiązanie, które spełnia nasze oczekiwania. Zaliczamy raczej użycie tuszu do rzęs, by zamaskować odrosty, do tzw. zabiegów bankietowych. To dobry sposób na wypadek, gdy kompletnie nie masz czasu, potrzebujesz zamaskować odrosty na krótką okazję i... oglądałaś prognozę pogody.