Dlaczego blond żółknie?

Żółte lub miedziane refleksy to zmora każdej posiadaczki rozjaśnianych blond włosów. Zazwyczaj wystarczy kilka tygodni od wizyty u fryzjera, aby już pojawiły się na kosmykach. Niestety, nie da się tego uniknąć - chłodne pigmenty z farby i tonera zawsze wypłukują się jako pierwsze. Stanie się to szybciej, jeśli włosy są suche i zniszczone, a co za tym idzie, mają otwarte łuski. Pierwszy krok dla zachowania chłodnego odcienia blondu to więc odpowiednia, codzienna pielęgnacja, bogata w nawilżające i ochronne składniki, a także unikanie stylizacji z użyciem wysokiej temperatury (jeśli nie da się jej uniknąć, należy stosować produkty termoochronne). Drugi sposób to stosowanie specjalnych kosmetyków z niebieskim pigmentem:

Aby przedłużyć efekty należy zaopatrzyć się w kosmetyki z niebieskim pigmentem. Działamy wtedy zgodnie z zasadami wynikającymi z koła kolorów, gdzie przeciwstawne wzajemnie się neutralizują. Przeciwstawnym do żółtego jest fioletowy i niebieski, dlatego rekomendujemy stosowanie niebieskiej odżywki, lub szamponu w codziennej pielęgnacji - radzi stylista fryzur i kolorysta Przemek Kowalski z warszawskiego salonu HAIR Łubiński Kowalski. 

Co jeśli nie mamy ochoty zmieniać naszego ulubionego szamponu, odżywki lub maski? Jak ochłodzić blond włosy w domu, ale niekoniecznie „domowymi sposobami” (które często nie dają zadowalających efektów)? W takiej sytuacji wystarczy sięgnąć po specjalne, skoncentrowane tonery, które można łatwo zmieszać z ulubionym kosmetykiem. Otrzymujemy wtedy produkt z niebieskim pigmentem, który zachowuje swoje właściwości odżywcze.

Jak ochłodzić blond włosy w domu: Urban Alchemy - pigment w kropelkach 

Kropelki o zabawnej nazwie Prescription Blonde („blond na receptę), które ratują blond kilka tygodni po rozjaśnianiu i są ultrawygodne w użytkowaniu. Wystarczy raz w tygodniu zmieszać kilka kropli z odżywką, wmasować we włosy i pozostawić na pięć minut. Producent zapewnia, że specyfik zadziała również w połączeniu z szamponem, jednak z uwagi na konsystencję i czas jego kontaktu z włosami, odżywka da zdecydowanie lepsze efekty. Mieszanina nie musi być przygotowywana "na świeżo", bezpośrednio przed myciem włosów.  

Joanna Ultra Color - pigment tonujący

Płynny pigment, który można stosować na kilka sposobów: bezpośrednio na włosy, w połączeniu z odżywką, lub maską. Należy zmieszać ulubiony kosmetyk w proporcji 1:1 z pigmentem i nałożyć na kosmyki, odczekać kilka minut (około 10) i zmyć wodą. Chłodny odcień blondu utrzymuje się do około 3-4 myć, a regularne stosowanie pigmentu utrwala efekty. 

L'Oreal Blondifier Cool Perfector - booster do schładzania blondu

Booster z intensywnym, fioletowym pigmentem, który można stosować w połączeniu z ulubioną maską do włosów (wystarczy kilka pompek produktu). Mieszankę należy trzymać na włosach około 5 minut i spłukać letnią wodą.