Przedłużanie włosów – na czym to polega?

Przedłużanie włosów to doczepianie sztucznych pasm do naturalnych. Jest to całkowicie bezbolesny zabieg podczas którego fryzjer skupia się na uzyskaniu jak najbardziej naturalnego efektu. Przebieg procesu doczepiania włosów zależy od wybranej wcześniej metody, jednak trudno określić, jaki jest najlepszy sposób na zagęszczenie czupryny, ponieważ każda osoba oczekuje innych rezultatów. Wybranie odpowiedniego sposobu powinno zależeć przede wszystkim od wyjściowego stanu naturalnych pasm i ich typu. Zanim zapadnie ostateczna decyzja o wykonaniu zabiegu przedłużania włosów warto więc skonsultować się z doświadczonym fryzjerem.

Przedłużanie włosów - jakie są metody?

Profesjonalne salony fryzjerskie proponują swoim klientkom wiele różnorodnych metod przedłużania włosów, w których trakcie sztuczne pasma przyczepia się do naturalnych na różne sposoby. Nie każde rozwiązanie daje jednak gwarancję tego, że prawdziwe włosy będą nienaruszone i nie ulegną zniszczeniu. Warto jednak zaryzykować i spróbować choć jednego sposobu przedłużania pasm i zobaczyć spektakularny efekt jaki daje. Obecnie istnieje wiele metod przedłużania włosów. Na jaką się zdecydować? Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz i na jakim efekcie najbardziej ci zależy. Jakie metody przedłużania włosów są najpopularniejsze?

 • metoda keratynowa,
 • metoda kanapkowa,
 • metoda taśmowa,
 • metoda ultradźwiękowa,
 • metoda laserowa,
 • metoda mikroringów,
 • metoda pędzelkowa,
 • metoda tulejkowa,
 • metoda warkoczykowa (japońska),
 • metoda clip-on/off,
 • metoda siateczkowa.

Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa zyskuje ostatnio olbrzymią popularność i nic w tym dziwnego, gdyż klientki chwalą sobie szybki czas jej wykonania oraz naturalny efekt. W przypadku przedłużania włosów metodą kanapkową pasma do doczepiania znajdują się na bezbarwnych, silikonowych taśmach, które dokleja się tuż przy skórze do pasm prawdziwych włosów. Powstałe w ten sposób połączenia między włosami (“kanapki”) są płaskie, lekkie, elastyczne i miękkie. Zapewnia to nie tylko minimalną widoczność, ale także duży komfort noszenia. 

Efekt doczepiania włosów metodą kanapkową utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Po tym czasie odrost jest tak duży, że sztuczne włosy zaczynają być widoczne i niewygodne. Usuwamy je wtedy przy pomocy specjalnego środka, który rozpuszcza klej. Te same pasma możemy powtórnie doczepić maksymalnie trzy razy. Potem taśma, jak i same włosy, trzeba zmienić na nowe.

Metoda kanapkowa – Hairtalk

Hairtalk Extensions to przedłużanie włosów metodą kanapkową przy użyciu wysokiej jakości włosów „Rema”, czyli o zachowanej łusce. Co ważne – są one mocowane zgodnie kierunkiem ułożenia łusek. Dzięki temu pasma nie plączą się i nie matowieją. Do pojedynczego pasma włosów naturalnych doczepiane są 2 pasma włosów Hairtalk: od spodu i od góry. Cały proces trwa mniej niż 1 godzinę. Taśmy łączące pasma są tak cienkie, że prawie niewyczuwalne. Mają szerokość 3 cm. Jeśli chodzi o długości włosów, to wybieramy spośród 3 opcji: 25, 40 i 55 cm. Pakowane są w zestawach po 12 lub 20 pasm, co pozwala założyć 6 lub 10 “kanapek”. 

Keratynowe przedłużanie włosów

W przypadku tej efekt zagęszczonych włosów uzyskuje się dzięki zastosowaniu keratynowych zgrzewów. Do naturalnych pasm przyczepiane są więc sztuczne, co wykonuje się za pomocą dwóch urządzeń. Pierwsze z nich to pistolet z wkładami keratynowymi w trakcie zabiegu nagrzewany do maksymalnie 70°C, a drugie to zgrzewarka, która pracuje w temperaturze 170°C. Keratynowe przedłużanie włosów to jeden z najpopularniejszych metod dodania fryzurze objętości i długości. Metoda zapewnia naturalny i trwały efekt. Jakie jeszcze są zalety keratynowego przedłużania włosów?

 • niewielka widoczoność zagrzewów,
 • trwałość,
 • możliwość regulowania ilości keratyny i wielkości łączeń.

Przedłużanie włosów metodą keratynową utrzymuje się około 3-4 miesiące, jednak warto mieć na uwadze to, że co jakiś czas trzeba odnawiać zabieg, ponieważ w trakcie wzrostu naturalnych pasm keratynowe zgrzewy obniżają się, co psuje cały efekt. Włosy przedłużane na keratynę wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zabieg nie należy również do najtańszych. Jego cena to średnio 800-2500zł. Przed pójsciem do fryzjera warto również wykonać próbę alergiczną, ponieważ keratyna może uczulać. 

Zobacz także:

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Pasma zagęszczane za pomocą ultradźwięków są doczepiane na zimno przy pomocy niewielkich i niewidocznych łączeń.  Do tego celu fryzjer wykorzystuje specjalnie urządzenie generujące fale ultradźwiękowe. Tak przedłużone włosy są trwałe i wyglądają bardzo naturalnie. Ich wadą jest jednak to, że trudno je potem zdjąć co może prowadzić do niewielkich zniszczeń. Jednak taka fryzura utrzymuje się nawet do pół roku.

Laserowe przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów za pomocą lasera jest bardzo innowacyjnym i trwałym rozwiązaniem. Doczepione sztuczne włosy w trakcie noszenia są mało wyczuwalne, lekkie i sprężyste, a sam zabieg jest bardzo precyzyjny i nie zajmuje dużo czasu. Przedłużanie włosów laserem zajmuje tylko ok. godzinę. Takie włosy trudno odróżnić od tych prawdziwych, a ich stylizowanie i czesanie nie sprawia żadnych problemów. Takie pasma utrzymają się od 4 do 6 miesięcy. 

Jakie pasma wybrać do laserowego przedłużania włosów? Najlepiej dziewicze, czyli takie, które nie zostały nigdy poddane żadnej koloryzacji ani rozjaśnianiu. Dzięki temu, że są całkowicie naturalne i nie zostały zniszczone przed rozjaśniacze i chemikalia, sa niezwykle miękkie i lśniące. Cena takiego zabiegu to ok. 3000 zł. Warto jednak w niego zainwestować, zwłaszcza jeśli mamy cienkie i słabe włosy. Laserowe przedłużenie sprawi, że staną się one gęstsze i nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. 

Przedłużanie włosów na mikroringi

Doczepianie włosów przy użyciu mikroringów cieszy się coraz mniejszą popularnością w salonach fryzjerskich, ponieważ ta metoda wymaga dużych umiejętności stylistów. Pasma przedłużane są za pomocą niewielkich obrączek wykonanych z miedzi, aluminium lub silikonu. Silikonowe kółeczka są jednak najbezpieczniejsze i skutecznie trzymają się na głowie. Ich wadą jest jednak to, że początkowo mogą być wyczuwalne, co na co dzień może stanowić pewien problem dla klientek.

Japońska metoda przedłużania włosów

To dość oryginalna metoda przedłużania włosów, w trakcie której wykorzystuje się krótki warkocz, do którego wplątywane są sztuczne pasma. Na koniec zamyka i zabezpiecza się go niewidoczną i cienką gumką. Ta metoda nie jest jednak do końca polecana, ponieważ często prowadzi do osłabienia cebulek w wyniku tego, że włosy są ściśnięte. Dlatego też zaleca się nosić taką fryzurę maksymalnie 2 miesiące.

Siateczkowa metoda przedłużania włosów

W przypadku przedłużania włosów metodą siateczkową sztuczne pasma, które są przyczepione do siateczki, zostają przytwierdzone do naturalnych włosków za pomocą klipsów. Jest to bardzo komfortowy sposób zagęszczenia czupryny polecany także dla osób mających problem z łysieniem.

Przedłużanie włosów clip-in

Przyczepianie pasm za pomocą metody clip-in jest bardzo proste, więc wiele kobiet potrafi założyć te sztuczne lub prawdziwe włosy już w kilka minut. Pasma znajdujące się na taśmach doczepiane za pomocą klamerek. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że w ten sposób przedłużone włosy nie wyglądają naturalnie, więc nadają się tylko na specjalne okazje, a nie na co dzień. Z powodzeniem można ich używać wielokrotnie, ale dla wygody koniecznie należy je zdjąć przed snem.

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne?

Wybierając jedną z metod przedłużania włosów klientki nigdy nie mają całkowitej pewności, że ich naturalne pasma nie ulegną zniszczeniu. Po długotrwałym noszeniu „doczepów” włosy i cebulki mogą stać się osłabione i zacząć wypadać. Za najbezpieczniejszą i najmniej obciążająca uznawana jest metoda kanapkowa. 

Jak dbać o przedłużane włosy? 

Dbanie o przedłużane włosy wcale nie wymaga o wiele więcej wysiłku niż o włosy naturalne. Warto jednak zachować większą ostrożność oraz pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze nigdy nie rozczesuj włosów na mokro. Wybierz też szczotkę o miękkim włosiu. Rób to delikatnie i z wyczuciem. 

Po drugie nie myj ich zbyt często: najlepiej 3 razy w tygodniu. Zamiast okrężnych ruchów, rozczesuj je palcami. Pamiętaj, że nie sztuczne włosy nie potrzebują intensywnego szorowania wystarczy, że dokładnie spłukasz pianę. Po przedłużaniu włosów nie używaj szamponów z siarczanami, ale szukaj tych, o jak najbardziej naturalnych składach. 

Po trzecie: podczas stylizowania ciepłem nie kieruj strumienia powietrza bezpośrednio na połączenia pasm. Stosuj też niższe lub średnie temperatury. Nigdy nie szarp, ani nie ciągnij włosów. Produkty pielęgnacyjne (np. naturalne olejki) nakładaj tylko od połowy długości do końcówek.

Przedłużanie włosów – cena

Odpowiedź na pytanie "Ile kosztuje przedłużanie włosów?" jest uzależniona nie tylko od salonu, w którym wykonujemy zabieg, ale przede wszystkim metody doczepiania oraz długości i jakości sztucznych włosów. Wyższa cena usługi przedłużania włosów zwykle przekłada się na lepszy efekt końcowy. Koszt doczepiania zależy od tego, ile kosztuje jedno pojedyncze pasmo. Przykładowo 40-centymetrowe sztuczne włosy są warte od 9 do 25 złotych. Należy jednak liczyć się z tym, że w późniejszym okresie trzeba też zapłacić za podciągnięcie pasm lub zdjęcie ich. Naturalne włosy zakładane metodą clip-in kosztują natomiast od 100 do nawet 600 złotych.

Zobacz też: Przeszczep włosów – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

 

Doczepianie włosów - dla kogo zabieg? 

Doczepiane włosów to obecnie niezwykle popularny zabieg. Dzięki niemu już po kilku godzinach u fryzjera możemy cieszyć się długimi i gęstymi pasmami. Przydaje się to zwłaszcza, kiedy czeka nas ważna uroczystość i chcemy wyglądać wyjątkowo. Doczepianie włosów polega na zagęszczaniu i przedłużaniu naturalnych włosów przy pomocy pasm naturalnych lub syntetycznych. Zabieg najczęściej wykonywany jest w salonie fryzjerskim, jednak przy odrobienie wprawy możemy bez problemu wykonać go same.  

Ze względu na czas, cenę i przede wszystkim efekt, doczepianie włosów stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich. Tak naprawdę może się na niego zdecydować każdy, jednak istnieją przypadki, w których jest on szczególnie polecany. Dla kogo najlepsze będzie przedłużanie włosów? Dla posiadaczek włosów: 

 • cienkich, 
 • przesuszonych 
 • wolno rosnących, 
 • z suchymi, łamiącymi się końcami. 

 
 

Przedłużanie włosów - opinie

Ja przedłużam już od roku metodą Monofibre (na ciepło). Wokół pasma włosów naturalnych robi się taki "warkoczyk" włosów doczepianych i te "zgrzewa". Dzięki temu wcale nie dotyka się i nie niszczy włosów naturalnych. Do tego ja przedłużam włosami syntetycznymi, które są o wiele, wiele lżejsze niż włosy naturalne, a wyglądają super. Dłużej są lśniące, odporne na warunki atmosferyczne, można jest stylizować normalnie, a przede wszystkim nie obciążają naturalnych włosów. Ja po roku noszenia widzę, że moje naturalne włosy tylko się wzmocniły i wygładziły, bo nie mam potrzeby męczyć ich stylizacją i prostowaniem (fryzura sama z siebie układa się super) i stosuje maski i olejki wygładzające (trudniej jest obciążyć fryzurę jak się ma dużo włosów). Efekt naprawdę zależy tylko i wyłącznie od metody i włosów, no i od fryzjera, który zakłada. Z ceną też niektóre salony naprawdę przesadzają. Tam gdzie ja robię to koszt jest, z tego co pamiętam, od 350 do 1200 zł w zależności od ilości założonych włosów. Ja jestem super zadowolona – joie25 na wizaż.pl

Ja właśnie jestem po przedłużaniu metodą multisonic i jest super, w życiu nie spodziewałam się że będę miała tak piękne i długie włosy.... tyle czasu je zapuszczałam, a jak już były długie musiałam ściąć bo były niezdrowe i tym sposobem dotrwałam do decyzji i przedłużyłam – majajajka na forum.interia.pl

Robiłam 2 miesiące temu metodą kanapkową, jestem zadowolona. Za miesiąc idę na podciągnięcie bo mam już duży odrost. Generalnie na początku chciałam je ściągnąć ponieważ były "ciężkie" ale po tygodniu już się przyzwyczaiłam i jest super  - Onylsel na vited.pl