Volume hair – pokolenie Tik Toka zakochało się w tej fryzurze supermodelek lat 90.

Dziś trendy rodzą się w social mediach. Gdy na instagramowym lub tik-tokowym feedzie dostrzegasz częściej jedno zjawisko, to znak, że masz do czynienia z rodzącym się trendem. Tak dzieje się z fryzurami. Okazuje się, że w tym sezonie powinnyśmy zapomnieć o wygładzonych fryzurach w stylu slick hair, bo pokolenie Gen Z zakochało się w trendzie z lat 90. Chodzi o volume hair – włosy pełne objętości, ułożone w niedbale zawijające się fale, jakie nosiła Cindy Crawford, Gisele Bundchen czy Jennifer Aniston.

Volume hair: jak dodać włosom objętości?

Wydaje ci się, że trend na volume hair nie jest dla ciebie, bo twoje włosy są cienkie, opadające i pozbawione objętości? Jest kilka sposobów, by dodać im życia, powietrza i zmysłowego formatu.

Zmień fryzurę

Czasem wystarczy kosmetyczna poprawka twojej aktualnej fryzury – cieniowanie lub przycięcie końcówek, co doda włosom lekkości i optycznej trójwymiarowości. Jeśli marzysz o podniesionych włosach pełnych energii, zastanów się na ścięciem włosów w modny bob lub lob o długości od ramion lub połowy szyi. Przy takiej długości włosom łatwiej odbić się od nasady i unieść. Czasem bez ostrego cięcia, jak i odpowiedniej techniki strzyżenia, żadna ilość stylizacji, podkręcania lub układania nie da wymarzonego efektu.

Zastanów się nad pielęgnacją włosów

 Jeśli twoje włosy wyglądają jakby zupełnie się poddały, nie ma w nich blasku i życia, to znaczy, że gdzieś po drodze pojawia się błąd w ich pielęgnacji. Zacznij od samego początku – diety odpowiedniej w selen, żelazo i cynk czy stylu życia. To nie są rzeczy, które włożysz do wtyczka i zaczną działać – na zdrowe włosy i skórę trzeba popracować dłużej. Ale efekty odczuje całe twoje ciało. Znacznie łatwiej wprowadzić kilka tricków do codziennej pielęgnacji włosów. Zastanów się, czy twoje włosy są nisko, średnio czy wysokoporowate, jakie szampony lubią, czy potrzebują naturalnego blasku, czy odżywienia? Jeśli opadają ciężko, a wieczorem przypominają strąki – odstaw bogaty olejkowy szampon i postaw na lżejszy. Rób naturalne domowe płukanki (ta z octu jabłkowego dodaje blasku), spróbuj techniki mycia włosów OMO. Stylizacja nigdy nie przyniesie spektakularnych efektów, jeśli twoje włosy nie będą zdrowe.

Jak stylizować włosy, by dodać im modnej objętości?

Tu pomocne będą gadżety – od wałków, po lokówko-suszarki. Wydaje ci się, że nie masz czasu na zabiegi dłuższe niż przeczesanie włosów w pośpiechu? Jesteś w błędzie. O radę jak w krótkim czasie stworzyć volume hair zapytałyśmy eksperta, Darka Wójcika – DWCreative.

mat. prasowe: Dyson

Zobacz także:

"Volume hair czyli objętość fryzury, którą pragnie uzyskać wiele kobiet i to w szybki sposób? Niezawodny będzie Dyson Air Wrap, który sprawi, że taki look będzie jeszcze superłatwy do osiągnięcia! Dosłownie, kilka ruchów suszarko lokówką i mamy to. W pierwszej kolejności wilgotne włosy podsuszamy do 90%. Następnie aplikujemy produkt unoszący włosy od nasady, najlepiej gdyby zawierał przy tym termoochronę. Naszym faworytem jest Nymph salt spray z marki Authentic Beauty Concept. Kolejnym krokiem jest zawinięcie wybranego przez nas pasma włosów na końcówkę przeznaczoną do kręcenia. Następnie włączamy powietrze i ustawiamy temperaturę na 2 stopień, trzymając wybrane pasmo przez ok. 10 sekund, po tym czasie zmieniamy temperaturę na zimne powietrze tak aby ukształtować nasz skręt. Tę czynność powtarzamy pasmo po paśmie, Całość polecamy wykończyć sprayem teksturyzującym Airy Texture Soray. Następnie włosy przeczesujemy szerokim grzebieniem i w ten oto sposób uzyskujemy piękną, zmierzwioną i pełną objętości fryzurę".

Zmień kolor włosów

Jest kilka tricków beauty, które pomogą ci uzyskać pełną objętości fryzurę. Jednym z nich jest odpowiednia koloryzacja, która bawiąc się światłem optycznie doda twoim włosom wielowymiarowości. Zapytaj fryzjera o baleyage z mikrocienkich, 2-3 tony jaśniejszych pasemkach, które dodadzą włosom efektu 3D. Pisałyśmy również o metodzie French Glossing, która dodaje włosom blasku, dzięki zastosowaniu innowacyjnych farb. Twoim naturalnym sprzymierzeńcem stanie się światło, które będzie grać na twoją korzyść i dodawać włosom objętości.