Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski wkrótce zostaną rodzicami. Upragniona ciąża jest spełnieniem ich wspólnych marzeń - o dziecko starali się kilka lat, walcząc jednocześnie z hejtem, z którym aktorka musi mierzyć się regularnie. Jednak żadna krytyka im niestraszna, bo jak wielokrotnie zapewniali - mają siebie, a miłość, którą się darzą i wzajemne wsparcie są dla nich nadrzędnymi wartościami.

Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski - jak się poznali?

Dominika Gwit swojego męża poznała dzięki jego bratu, z którym miała okazję współpracować przy spektaklu "2" wystawianym w Konstancińskim Domu Kultury. Aktorka o ich pierwszym spotkaniu opowiedziała w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Wojtka brat, Radek Dunaszewski, jest reżyserem, z którym pracuję od lat. Spotkaliśmy się na planie serialu "Singielka" i potem Radek zaprosił mnie do współpracy w Konstancińskim Domu Kultury "Hugonówka" do wystawienia dramatu "2" Jima Cartwrighta – na dwoje aktorów, a 15 postaci. Jedna z najważniejszych rzeczy zawodowych, które zrobiłam. Graliśmy z Michałem Tomalą, Radek to reżyserował. Kilka miesięcy przygotowań, mnóstwo emocji i premiera z przytupem, na którą Radek zaprosił swojego brata Wojtka - wyznała.

Aktorka już podczas pierwszego spotkania wpadła w oko przyszłemu mężowi, które jednak nie odbyło się na premierze, a dzień później w... garderobie:

Nie byłem na premierze, w tym czasie pilnowałem moich bratanic. Pojawiłem się na drugi dzień. Wszedłem do garderoby, przywitaliśmy się, a potem obejrzałem sztukę. Była niezwykła, bo oboje z Michałem wcielali się w kilka postaci, i właśnie to, co zobaczyłem na scenie, sprawiło, że chciałem ją poznać - powiedział w tym samym wywiadzie Wojciech Dunaszewski.

Potem, choć początkowo Dominika nie ufała w szczere intencje swojego nowego adoratora, wszystko potoczyło się bardzo szybko. Nawet nie do końca pamiętałam, jak Wojtek wygląda. Ale zaczął mnie zaskakiwać swoimi wiadomościami, bo Wojtek ma bardzo wysublimowane, inteligentne poczucie humoru. Zaintrygował mnie - wspominała Gwit.

Po dwóch spotkaniach byli pewni, że są sobie pisani.

Siedzieliśmy tam jak głupki, nie wiem, ile godzin. W trakcie wymknęłam się do łazienki, popatrzyłam się na siebie w lustrze i pomyślałam: Ale to jest fajny facet. Jezus! Jaki to jest zajebisty facet... [...] Spotkaliśmy się jeszcze dwa razy, ale ja byłam umówiona z mamą, że przyjeżdżam na tydzień [...] I to był najdłuższy tydzień w moim życiu. Wisieliśmy na telefonie 24 godziny na dobę, właściwie w ogóle nie spędzałam czasu z rodzicami. Wtedy to już była ta miłość od pierwszego wejrzenia. Nie potrzebowaliśmy więcej randek, wiedzieliśmy, że jesteśmy dla siebie stworzeni. Wyszłam z pociągu, rzuciłam się Wojtkowi w ramiona i tak zostaliśmy do dzisiaj - powiedziała Dominika Gwit "Vivie".

Wojciech Dunaszewski oświadczył się Dominice w czerwcu 2017, ślub zaplanowali niemalże od razu po zaręczynach.

Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski - ślub

Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski wzięli ślub 7 lipca 2018 roku na Mazurach. W tym dniu towarzyszyli im najbliżsi oraz znajomi ze świata show-biznesu m.in. Michał Piróg, Leszek Stanek i Filip Bobek.

Ceremonia do końca została utrzymana w tajemnicy. Dopiero w czasie jej trwania goście podzielili się kilkoma ujęciami w social mediach.

Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski będą mieli dziecko, o które długo się starali. Kiedy przyjdzie na świat?

To jest mężczyzna mojego życia. Między nami jest sześć lat różnicy. Oboje byliśmy dojrzałymi ludźmi, którzy swoje już w życiu przeszli. Potrzebowałam takiego silnego, zdecydowanego, dojrzale stąpającego po ziemi mężczyzny - mówi o mężu Dominika Gwit.

Para w sierpniu ogłosiła, że wkrótce na świat przyjdzie ich upragnione dziecko. 

Kochani, dziś przyszedł czas, by podzielić się z Wami szczęściem, które wypełnia nasze serca już od wielu tygodni. Pan Bóg wysłuchał naszych próśb. Będziemy mieli dziecko. Nasza radość nie zna granic. Czekaliśmy na to od wielu lat [...] Za kilka miesięcy będziemy we troje - napisała na Instagramie aktorka. 

Trzymamy kciuki i życzymy szczęśliwego rozwiązania!

Wspólne zdjęcia pary znajdziecie w galerii pod artykułem.

Więcej #LoveStories: