Tomasz Wolny i Agata Tomaszewska, choć zawodowo stanowią dla siebie konkurencje, prywatnie do ponad dekady tworzą szczęśliwe małżeństwo. Dziennikarka TVN24 i prezenter TVP, jak wielokrotnie przyznawali w wywiadach, praca w dwóch wrogo nastawionych do siebie stacjach jest wyzwaniem, ale nie wpływa destrukcyjnie na ich związek. Zdrowy rozsądek to coś, co pomaga się lubić, kochać, szanować i nawet może być z tego trójka dzieci - powiedział w jednym z wywiadów gwiazdor telewizji publicznej.

Tomasz Wolny i Agata Tomaszewska - historia miłości, ślub i dzieci

Tomasz Wolny pochodzi z Poznania, z czego jest niezwykle dumny. Zanim na dobre rozwinął karierę medialną, imał się różnych zajęć. Był m.in. budowlańcem, kelnerem, czy instruktorem narciarstwa. Pracę w zawodzie rozpoczął w serwisie TVN24.pl, skąd awansował na reportera stacji TVN24. Zawodu uczyła go między innymi... przyszła żona, która również jest dziennikarką. Agata Tomaszewska została nawet nazwana przez męża pierwszą nauczycielką i wzorem. 

Pobrali się stosunkowo szybko - w 2009 roku, a wkrótce po tym powitali na świecie pierwsze dziecko - córkę Zofię. Po ślubie przez kilka lat Wolny i Tomaszewska mieszkali w Poznaniu, rodzinnym mieście prezentera, ale ze względu na liczne zobowiązania zawodowe przeprowadzili się jednak do Warszawy. W międzyczasie doczekali się jeszcze dwojga dzieci - syna Tymona i córki Halszki.

Agata również jest dziennikarką, moim wzorem i pierwszą nauczycielką. Podjęliśmy więc decyzję o przeprowadzce. Gdyby nie ona, nic by z tego nie wyszło. Właściwie bez Agaty w ogóle nie byłoby niczego sensownego w moim życiu. Daje mi ogromne wsparcie, a ja dzięki niej jestem największym szczęściarzem na ziemi! - chwalił żonę na łamach "Faktu" Tomasz Wolny.

Prezenter TVP zapewnia, że żona i dzieci są jego życiowymi priorytetami. Mówi o tym w wywiadach i pisze w opisie instagramowego profilu.

Po pierwsze mąż, po drugie tata, po trzecie dziennikarz. Dopóki jestem wierny tej hierarchii, to wszystko ma ręce i nogi. Jeśli dodatkowo żona jest najwspanialszą kobietą na świecie, to sprawa jest jeszcze bardziej oczywista - powiedział w rozmowie z Parenting.pl.

Para wychowuje dzieci z dala od technologii, zapewniając im inne rozrywki:

Moje dzieci nie mają komórki, tableta czy komputera, ale nawet o to nie pytają. Dla nich największą frajdą jest pójść na basen, pograć w piłkę czy powygłupiać się z tatą. Dla mnie również - ujawnił Wolny we wspomnianym wcześniej wywiadzie z portalem Parenting.pl.

Tomasz Wolny z żoną Agatą Tomaszewską zawodowo są dla siebie konkurencją. Jak do tego doszło?

Tomasz Wolny, choć karierę zaczynał w TVN, lepszą propozycję otrzymał z TVP. Dziś określany jest jednym z ulubieńców Jacka Kurskiego, prezesa "mediów narodowych". Agata Tomaszewska od kilkunastu lat niezmiennie pracuje w TVN. Gdy w zeszłym roku jej mąż był z dziećmi na pielgrzymce do Częstochowy, ona walczyła o przedłużenie koncesji dla swojej stacji. Czy wobec tego doszło między nimi do konfliktu? Podobno nie, a przynajmniej tak zapewniał prezenter w rozmowie z portalem Jastrząb Post:

Zdarza się, że w domu rozmawiamy o pracy. Jedno się jednak nie zdarza nigdy, tzn. jeśli się kiedyś pokłócimy, co się zdarza od czasu do czasu, to nigdy nie kłócimy się o pracę, ani o to, co się dzieje za kulisami. To jest kwestia po pierwsze miłości, po drugie - zdrowego rozsądku, a po trzecie - normalności. To naprawdę nie jest trudne.

Zdrowy rozsądek to coś, co pomaga się lubić, kochać, szanować i nawet może być z tego trójka dzieci - przyznał tym razem Plejadzie.

Jednocześnie, para nie ukrywa, że miewa odmienne poglądy. Nie jest to jednak coś, co destrukcyjnie wpływa na ich relacje. Tomasz Wolny podkreśla, że zawsze może liczyć na wsparcie ukochanej.

Nie wyobrażam sobie, gdzie mógłbym być bez niej. Gdyby nie Agata, to na pewno leżałbym i kwiczał, tylko pytanie, gdzie. Na pewno nie byłbym tutaj, gdzie jestem i na pewno nie w tej roli - mówił Tomasz Wolny w "Pytaniu na śniadaniu Ekstra".

Więcej rodzinnych zdjęć prezentera TVP i dziennikarki TVN znajdziecie w galerii pod artykułem.

#LoveStories na kobieta.pl: