Lara Gessler i Piotr Szeląg od prawie dwóch lat są małżeństwem. Wzięli ślub na chwilę przed narodzinami córki Neny. Na ten wymarzony przyszedł czas nieco później... Dlaczego pobierali się dwa razy i ile jest prawdy w tym, że zeswatała ich mama Lary, Magda Gessler?

Pierwszy mąż Lary Gessler. Kim jest Paweł Rucz?

Zanim Lara Gessler stworzyła szczęśliwą rodzinę z Piotrem Szelągiem, stanęła na ślubnym kobiercu z innym mężczyzną. We wrześniu 2017 roku, w leśnym zagajniku niedaleko Warszawy, restauratorka wyszła za Pawła Rucza. 

Pierwszy mąż Lary Gessler był barmanem w jednej z warszawskich restauracji. Ich małżeństwo trwało niecałe dwa lata. Para rozstała się z klasą, bez medialnego szumu. Powodem, jak przyznała sama Lara, była różnica temperamentów i brak "ognia intelektualnego". Dwa tygodnie po pierwszym ślubie wiedziałam, że popełniłam błąd [...] Paweł był bardzo dobrym gościem. […] Ale tego ognia zdecydowanie zabrakło. Ognia intelektualnego, takiej rzutkości pewnej. Dla mnie seks umysłu jest bardzo istotny, dlatego zawsze zakochiwałam się w głowie. A tu zakochałam się w dobroci - powiedziała Lara Gessler jakiś czas temu w podcaście "Tak mamy".

Lara Gessler z pierwszym mężem, Pawłem Ruczem / fot. East News

Lara Gessler i Piotr Szeląg - jak się poznali?

Na początku 2019 roku do mediów przedostała się informacja, że Lara Gessler jest w nowym związku i to z mężczyzną, którego pozała dzięki mamie, Magdzie Gessler! I jest w stu procentach prawda. Magda umówiła Larę na ściśle biznesowe spotkanie z zaufanym prawnikiem, które po kilku godzinach było już randką. Historię poznania męża potwierdziła na swoim  InstaStories sama restauratorka. Jak podkreśliła, nie miała świadomości, że idzie na randkę i że prawnik, z którego usług korzysta jej mama jest tak czarującym i intrygującym mężczyzną.

Lara Gessler i Piotr Szeląg jako para zadebiutowali latem 2019 roku na Charytatywnym Balu Fundacji TVN Nie Jesteś SamOd tej pory para jest nierozłączna. Jeśli pojawiają się na imprezach branżowych to zazwyczaj razem. Zawsze stylowi i uśmiechnięci.

Zobacz także:

Lara Gessler i Piotr Szeląg - pierwszy ślub

Zanim na świat przyszła ich córka - Nena Gessler-Szeląg, 9 października 2020 roku Lara Gessler i Piotr Szeląg wzięli ślub cywilny. Uroczystość zorganizowana została w... dwa dni. Jak ujawniła restauratorka w rozmowie z Izabelą Janachowską, która odbyła się w ramach programu "Śluby gwiazd", wyszła za Piotra, aby formalnie jeszcze przed narodzinami Neny być żoną jej taty.

Może ze względu na to, że już byłam wcześniej żoną i chciałam, żeby wszystko tak było klarownie odcięte. Cieszę się, że zdążyliśmy. To było totalnie szalone, ale wiedzieliśmy, że to nie jest ten właściwy ślub. To był ślub dla rządu polskiego, a nie za bardzo dla nas - zdradziła Lara. 

Na ślubie zabrakło rodziców pary. Byli tylko świadkowie - managerka Lary i wspólnik Piotra oraz Tadeusz Muller - brat restauratorki, który przy okazji wykonał pamiątkowe zdjęcia. Panna Młoda miała na sobie prostą sukienkę z bufkami jednej z polskich marek, natomiast Pan Młody golf w kolorze écru i chinosy z podwiniętymi nogawkami. 

Jako świadków wzięliśmy ludzi, których zawsze mamy przy sobie - to była moja managerka, a świadkiem Piotra był jego partner z kancelarii. Udało się jeszcze wziąć mojego brata, który porobił nam jakieś zdjęcia. Było to zabawne, szalone, wzruszające, ale wiedzieliśmy, że jeszcze będzie taki ślub, jaki nam się marzy. Wiedziałam, że chcę, żeby to była trzydniowa impreza - opowiadała we wspomnianym wcześniej wywiadzie Lara.

Lara Gessler i Piotr Szeląg - dzieci

W kwietniu 2020 roku Lara Gessler i Piotr Szeląg poinformowali, że spodziewają się dziecka. 19 października 2020 na świat przyszła córka pary, Nena Gessler-Szeląg. Wszystko w świecie dzieje się możliwie najlepiej. Mamy Ją - napisała wówczas na Instagramie szczęśliwa, świeżo upieczona mama.

W marcu 2022 roku para poinformowała o kolejnej ciąży Lary. Drugie dziecko pary - tym razem syn - przyjdzie na świat jesienią 2022 roku.

Lara Gessler i Piotr Szeląg - drugi ślub

W 10 grudnia 2021 w Zakopanem Lara Gessler i Piotr Szeląg pobrali się ponownie. Ślub był humanistyczny, a udzielił go parze przyjaciel, Piotr Czaykowski. Do ołtarza Larę poprowadzili jej bracia.

Dla nas to ten ślub teraz był tym pierwszym. Z ludźmi, którzy nas kochają i dobrze nam życzą - napisała wówczas na Instagramie Lara. 

Drugiego dnia zaproszeni przez parę goście bawili się na winter party w stylu lat osiemdziesiątych. Na ślubie, weselu i poprawinach tym razem pojawiły się rodziny Lary i Piotra, a także ich przyjaciele, w tym ci ze świata show-biznesu m.in. Aleksandra Domańska, Kasia Sokołowska, Robert Kupisz, Natalia Klimas, czy Jakob Kosel.

Lara Gessler i Piotr Szeląg - jakim są małżeństwem?

Jak zapewniają przyjaciele i bliscy pary, Lara Gessler i Piotr Szeląg są udanym, kochającym się małżeństwem. Zięcia chwali często Magda Gessler:

Takiego kochanego męża i taty dawno nie spotkałam. Moja córeczka i wnuczka czule uśmiechnięte. Piotr Szeląg megatata. Piękny dom, ciepły, bije cudna energia - napisała gwiazda "Kuchennych rewolucji" pod rodzinnym zdjęciem na Instagramie. 

WIĘCEJ #LoveStories: