Projekt zaprzestania edukacji seksualnej wejdzie w życie?

Projekt dotyczący zaprzestania edukacji seksualnej m.in. w szkołach pod groźbą kary więzienia trafił do Sejmu w lipcu tego roku. Podpisy do projektu zbierała organizacja o nazwie „Stop pedofilii”. Jednym z punktów projektu jest:

Publiczne "propagowanie" i "pochwalanie" podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego ma być zagrożone karą do 2 lat więzienia. Propagowanie tego za pomocą środków masowego komunikowania miałoby spotkać się z wyrokiem do 3 lat więzienia.

Po uprawomocnieniu się projektu osoby, które do tej pory zajmowały się edukacją seksualną na różnym poziomie edukacji, np. wśród uczniów poniżej 18-stego roku życia, które wciąż by wykonywały zawód mogłyby trafić do więzienia.

Projekt dotyczący zaprzestania edukacji seksualnej - kontrowersje

Poza faktem zgłoszenia projektu do Sejmu dla wielu osób kontrowersyjnym jest fakt, że zawarte w nim postulaty nawołują do karania osób "propagujących obcowanie płciowe u osób poniżej 18-roku życia". Natomiast w Polsce tzw. "wiek zgody", czyli minimalny wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą wynosi 15 lat. Ponadto projekt nie jest precyzyjnie sformułowany. Według jego zapisu mogliby zostać karani również rodzice, którzy uświadamiają dzieci poniżej 18 roku życia nt. prezerwatyw? To również można uznać jako "pochwalanie obcowania płciowego".

Anja Rubik o projekcie

Anja Rubik, modelka rozpoznawana na całym świecie, która od dawna jest mocno zaangażowana w promowanie edukacji seksualnej o całej sprawie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcecie takiej POLSKI?????( english below) Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. Pamietajmy! wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa! ) W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia. Glosujmy tak by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać by poszli na wybory! Sąsiadów ! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI!!!!!!! OD NAS i TEGO czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13tego października bez lenistwa According to the citizens' draft amendment to the Penal Code, sex education should be punished with imprisonment. The new regulations would affect all those who, in connection with their work, educate about safe sex and sexuality people under 18 years of age. (Let's remember! The age at which you can agree to have sex with another person in Poland is 15 years! So talking about safe sex, consent, contraception will not be possible!)The Sejm will start working on it right after the elections. In practice, this means that all those involved in sex education among young people would be at risk of imprisonment.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) Paź 2, 2019 o 1:05 PDT

 

Kara materialna za edukację seksualną w szkołach bez zgody rodzica? Odpowiada inicjatorka projektu: