Reklama Adidasa z karmiąca matką

Nowa reklama Adidasa pojawiła się w sklepach wraz premierą kolekcji ubrań. Ta powstała poprzez współpracę muzyka Pharrella Williamsa z marką sportową. Wszystkie ubrania z tej kolekcji są unisex i były projektowane z myślą o wymaganiach kobiet jak i mężczyzn. Motywem przewodnim kolekcji jest siła kobiet oraz równość obu płci. Muzyk, który mocno angażował się w jej powstawanie chciał podkreślić jak ważne jest dla niego traktowanie kobiet i mężczyzn na równi.

Reklama Adidasa z karmiąca matką - hasło kampanii

Hasło kampanii, która promowana jest m.in. za pomocą zdjęcia karmiącej matki brzmi: "To jest jej czas". To tylko jeden z wielu wątków feministycznych podejmowanych przez markę Adidas. Kolejnym jest promowanie ich kolekcji przez znane na całym świecie aktywistki walczące o prawa kobiet. Do akcji dołączyła się m.in.:

  • Patrisse Cullors - inicjatorka ruchu Black Lives Matter,
  • Nadya Okamoto - założycielka organizacji Period.org.

Reklama Adidasa z karmiąca matką - fenomenem fotografii

Wyżej wymieniana kolekcja Adidasa promowana jest specjalnie zrobionymi zdjęciami ubrań. Na większości z nich dominuje motyw równości pomiędzy mężczyzną i kobietą oraz korelacji zachodzących między nimi. Natomiast internautom ewidentnie najbardziej przypadło do gustu powyższe zdjęcie kobiety karmiącej piersią w dresie Adidasie. Fotografię wciąż udostępnia bardzo dużo osób w mediach społecznościowych. Jakie jest wasze zdanie na temat kampanii Adidasa?

Feminizm to synonim równości płci - tymi słowami kończy się reklama kolekcji Pharrella Williamsa we współpracy z marką Adidas