Dieta Diamondów - skuteczna dieta odchudzająca oparta na kilku prostych zasadach

Jest kilka momentów w roku, gdy budzimy się z przerażeniem w oczach i myślą, że dziś, właśnie dziś jest ostatni dzwonek na to, by poddać się jakieś diecie, która pozwoli nam doczekać lata w lepszej formie. Choć byśmy były odporne na marketingowe zagrania i hasła typu „najlepsza wersja siebie jeszcze przed latem”, przymus bycia szczuplejszą jest na tyle mocno zakorzeniony w naszych głowach i na tyle trudny do zwalczenia, że rzadko której z nas udaje się zupełnie mu nie ulec. Na szczęście jest kilka diet, które faktycznie pozwalają w krótkim czasie uporać się z zgromadzonymi zimą nadprogramowymi kilogramami.

Dieta Diamondów – dieta odchudzająca powodująca szybki spadek masy ciała

Inna kwestia to czy faktycznie jej potrzebujemy. Czy nie lepiej, jeśli jednak uznamy, że tak, zdać się na sprawdzony sposób dietetyków, czyli rozsądne tracenie na wadze (nie więcej niż 0,5 kg tygodniowo), które polega na dawaniu, a nie odejmowaniu sobie z diety? Który pozwala wysycić organizm składnikami niezbędnymi do tego, by zachować równowagę i pełnię sił, a sam proces przeformułować tak, by zamiast męki i katorgi cieszyć się z tego, że robimy dla siebie coś, czego nasz organizm potrzebuje i co mu się przysłuży nie tylko wizualnie?

10 rzeczy, które możesz dla siebie zrobić, żeby być fit po świętach [RADZI DIETETYK]

To jednak rozważania na inny moment. Dziś, na chwilę przed majówką, o ile jesteśmy zorientowane na schudnięcie, jest tylko jeden sposób by to osiągnąć. Na szczęście jest super prosty w realizacji, bo w diecie Diamondów opracowanej przez Harley'a i Marylin Diamond pod koniec lat 80. XX wieku obowiązuje tylko kilka prostych reguł – w galerii podpowiadamy na czym polega dieta Diamondów i jak ją stosować.