Anja Rubik poparła strajk nauczycieli 2019

Dzisiaj - 8. kwietnia w całej Polsce odbywa się dawno zapowiadany strajk nauczycieli. To efekt braku porozumienia rządu z nauczycielami, którzy domagają się między innymi podwyżek i większych nakładów z budżetu państwa na oświatę. 

Duża część społeczeństwa wspiera nauczycieli. Swoje poparcie dla strajku nauczycieli wyraziła również modelka i aktywistka Anja Rubik, która zamieściła na Instagramie obszerny wpis. "Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8. kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność!"

Anja Rubik podkreśliła jak ważna jest rola nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia, dlatego obowiązkiem państwa jest zapewnienie im godnego wynagrodzenia.

"Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka, który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI! - napisała Anja Rubik.

Anja Rubik poparła strajk nauczycieli: pod postem gorąca dyskusja

Pod postem Anji Rubik wywiązała się gorąca dyskusja. Część Internautów pisała:

"Tyle że nauczyciele mają więcej wolnego niż normalny pracujący człowiek, wiec nie wiem po co jest to całe zamieszanie. Wiedzieli na jaką prace się wpisują więc no...",

"Pracują po 5 godzin dziennie, więc bez łaski, że biorą pracę do domu. Dwa miesiące wakacji, święta, ferie, wiecznie lekcje skrócone, dni dyrektorskie, a większość pracy i tak odwalają rodzice w domu i korepetytorzy. Niech się wezmą za robotę, lenie!",

"Aniu zejdź na ziemię, aż tak źle to nie jest, to nie Somalia. Moje dwie siostry są nauczycielkami. Mają domy rodziny, dzieci i zapłacone rachunki a i nawet na wakacje wyjeżdżają",

"Z całym szacunkiem, ale są osoby, które naprawdę LEDWO wiążą koniec z końcem, nie mając tylko UŁAMKA normalnego etatu i WAKACJI. Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne..." – czytamy komentarze Internautów.

Sama Anja Rubik była zdziwiona reakcjami Internautów i zareagowała na nie stanowczym wpisem:

Jeszcze niedawno wszyscy krzyczeliście stop nienawiści! A tu nagle tyle się wylewa.. jestem w lekkim szoku! - napisała Rubik

Jednak słowa modelki docenili niektórzy, zwłaszcza nauczyciele. Wpis jednego z nich pokazuje, jak wygląda praca większości nauczycieli:

"Dziękuje. Jestem nauczycielem, chodzę wykończona psychicznie i fizycznie. Poświęcamy cudzym dzieciom całe życie, nie mając czasu założyć własnej rodziny. Bo przecież musimy uczyć, wyrabiać z podstawą, ciężko iść na zwolnienie bo pensja wtedy to ochłapy. Wszyscy, którzy zazdroszczą nam tych dwóch miesięcy wolnego, proszę o zagłębienie się w temat nieco bardziej. Kole Was to w oczy najbardziej, za to nas nienawidzicie. Smutne. Nauczyciel potrzebuje tego odpoczynku, tych TYLKO dwóch miesięcy. Od poniedziałku do piątku pracujemy od 7 do 22:00, tak, do 22:00. Poświęcamy tyle czasu, aby Wasze dzieci wyrosły na ludzi, wychowujemy je. Za 2200 zł."

"Nauczycielki/le, lekarki/rze, pielęgniarki/rze to jedne z najważniejszych zawodów. Zdrowie i edukacja to podstawa i wielka odpowiedzialność, a tymczasem często całe życie ledwo przędą".

"Piękny post ale komentarze dobijają. Ludzie wypowiadający się na temat zawodu nauczyciela nie mający o tym pojęcia." - pojawiły się też głosy wsparcia.

Co myślicie o tak skrajnych reakcjach Internautów pod wpisem Anji Rubik?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) Kwi 7, 2019 o 2:34 PDT