Aktorzy przeciwko minister edukacji

Katarzyna Herman, Rafał Królikowski, Jowita Budnik, Marcin Korcz oraz Agnieszka Sienkiewicz apelują do wyborców, żeby ci nie głosowali na minister edukacji Annę Zalewską w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy, że Zalewska startuje z 1. miejsca z okręgu dolnośląskiego.

"Wyjazd Anny Zalewskiej do Brukseli mogą realnie zablokować wyborcy z jej okręgu, a my pokażmy im, że jest to dla nas naprawdę ważne; przecież skutki tzw. reformy edukacji odczuwają dzieci w szkołach w całym kraju" - czytamy w poście pod nagraniem na Twitterze NIE dla chaosu w szkole. 

Aktorzy przeciwko minister edukacji: ważny apel

Treść apelu, który przeczytali znani aktorzy brzmi: "Udowodnijmy setkami naszych podpisów, że kandydatura minister Anny Zalewskiej do Parlamentu Europejskiego nie ma społecznego poparcia. Anna Zalewska nie może otrzymać mandatu europosła. Powinna zostać w kraju i ponieść konsekwencje za: zniszczenie polskiej edukacji i działania wbrew dobru dzieci, kłamstwa i manipulacje, ignorowanie prawdziwych problemów polskiej szkoły, przepełnione szkoły i dwuzmianowość, przeładowaną podstawę programową niedostosowaną do potrzeb i możliwości uczniów, zrujnowanie przyszłości uczniów ze skumulowanego rocznika, utrudnienie dostępu do edukacji integracyjnej dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, degradację zawodu nauczyciela."

W nagraniu aktorzy apelują do wszystkich, żeby podpisali petycję przeciwko kandydaturze Anny Zalewskiej. Ich zdaniem minister edukacji nie zasługuje na mandat europosła i powinna ponieść konsekwencje swoich działań: "Nie ma naszej zgody na to, by Anna Zalewska zyskała mandat europosła. Byłoby to nagrodą, na którą nie zasługuje! Nie pozwólmy szefowej MEN uciec przed odpowiedzialnością za negatywne skutki fatalnej reformy edukacji, która skrzywdziła tysiące dzieci i nauczycieli" - dodają.

Anna Zalewska kandydatką do PE

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Anna Zalewska startuje z ramienia PiS z 1. miejsca z okręgu dolnośląskiego. Na kolejnych miejscach są: minister w KPRM Beata Kempa oraz europoseł Sławomir Kłosowski.

"Idziemy drużyną przygotowaną do pełnienia funkcji europarlamentarzystów. Chcemy godnie reprezentować swój kraj i upominać się o interesy Polek i Polaków" - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska po ogłoszeniu kandydatów.

Czy podpiszecie petycję przeciwko minister edukacji Annie Zalewskiej jako kandydatce do europarlamentu?