Anja Rubik wspiera strajk nauczycieli 2019

Anja Rubik była jedną z pierwszych osób deklarujących publiczne poparcie dla strajkujących. Już pierwszego dnia strajku modelka napisała na swoim Instagramie, że pomimo utrudnień wspiera nauczycieli w ich walce o lepszą przyszłość:

- Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość dziecka jest ważna, powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka, który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków - nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI! – czytamy w poście Anji Rubik.

Dziennikarz TVP krytykuje wygląd Anji Rubik

Znana z odważnych politycznych i społecznych deklaracji Anja Rubik często musi mierzyć się z hejtem i krytyką ze strony internautów. Po tym, jak modelka zadeklarowała swoje wsparcie dla strajkujących nauczycieli, spadła na nią fala krytyki. Komentujący zarzucili jej, że nie ma pojęcia o realiach pracy w szkole. W komentarzach powtarza się też nie do końca zasadny argument o tym, że nauczyciele pozornie mają więcej wolnego niż inne grupy zawodowe. Na słowa Anji Rubik zareagował także dziennikarz TVP, Jacek Łęski, znany z takich programów jak „Alarm!”, „Biznes info” czy „Studio Polska”. Łęski dla odmiany nie przedstawił żadnych merytorycznych argumentów, zamiast tego pozwalając sobie na seksistowską uwagę pod adresem gwiazdy:

- Niby o gustach się nie dyskutuje, ale ona jakaś tak trochę brzydka jak na modelkę, co? – napisał w komentarzu na Twitterze.

I choć o gustach faktycznie się nie dyskutuje, wygląda na to, że poziom debaty w mediach publicznych sięgnął dna. Na szczęście nie zniechęca to innych we wspieraniu protestujących.

Gwiazdy wspierają strajk nauczycieli 2019

Strajk nauczycieli 2019 cieszy się dużym poparciem społecznym. Oprócz Anji Rubik, swoją solidarność z protestującymi wyraziło wielu artystów, dziennikarzy i aktorów. Wśród nich znaleźli się m.in. Maja Ostaszewska, Olga Tokarczuk, Dawid Podsiadło, Magdalena Cielecka, Jakub Żulczyk Karolina Korwin-Piotrowska, Sylwia Chutnik, Michał Żebrowski, Andrzej Chyra czy Joanna Przetakiewicz. Powstał nawet specjalny hasztag #GdybyNieNauczyciel, pod którym gwiazdy dzielą się swoimi historiami z czasów szkolnych i piszą, za co są wdzięczni swoim nauczycielom. Karolina Korwin-Piotrowska napisała, że to właśnie nauczycielom zawdzięcza pasję do pisania oraz to, jak potoczyło się jej życie zawodowe. Joanna Przetakiewicz dodała, że #GdybyNieNauczyciel, nie miałaby dziś tyle śmiałości i nie potrafiłaby występować publicznie.