Agnieszka Woźniak-Starak o rodzinnej chorobie

Agnieszka Woźniak-Starak w jednym z ostatnich swoich wpisów na Instagramie poruszyła ważny temat. Dziennikarka opowiedziała o chorobie, która przyczyniła się do śmierci jej dziadków. Gwiazda zrobiła to przy okazji Światowego Dnia Cukrzycy, który był obchodzony 14 listopada. "Cukrzyca to cichy i bardzo podstępny zabójca, choroba kłamców, bo łatwo oszukiwać siebie i innych" - napisała na Instagramie.

Dziennikarka wyznała, że cukrzyca przyczyniła się do śmierci jej najbliższych, dlatego sama musi profilaktycznie się badać.

Cukrzyca przyczyniła się do śmierci mojej babci i mojego dziadka. Jestem obciążona genetycznie, więc profilaktycznie badam cukier.

Dziennikarka wystosowała do wszystkich bardzo ważny apel:

W Polsce jest przynajmniej milion osób, które tego nie robią (chodzi o badania - przyp. red.) i nawet nie wiedzą, że są chore. Pozwalają cukrzycy działać w tajemnicy, a to jest najgorsze. Musicie się badać, serio.  Trzeba znaleźć ten zaginiony milion.

To Cię może zainteresować:

Mocny spot z okazji Światowego Dnia Cukrzycy

Na cukrzycę w Polsce choruje ponad 3 miliony osób, na świecie ta liczba to ponad 460 milionów. Co osiem sekund ktoś umiera z powodu powikłań związanych z cukrzycą. Te powikłania to: zawał serca, udar, niewydolność nerek. Nic dziwnego, że o cukrzycy mówi się, że jest "niezakaźną epidemią XXI wieku.

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, Fundacja Najsłodsi Michała Figurskiego wypuściła mocny spot autorstwa Andrzeja Dragana i jego zespołu, który ma zwrócić uwagę na ten niezwykle ważny temat. 

Jest to drastyczny, ale często prawdziwy obraz cukrzycy i codziennych zmagań osób, które na nią chorują. (...) Obraz zapadnie w pamięć każdemu, kto go obejrzy i przypomni o tym, żeby zmierzyć cukier, zanim będzie za późno - czytamy w opisie spotu.

Ten spot o cukrzycy powinien każdemu z nas otworzyć oczy na skalę problemu:

Zobacz także: