Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności

Od niedawna w roli nowej prowadzącej programu "Miasto kobiet" w TVN Style możemy zobaczyć Aleksandrę Kwaśniewską. W jednym z ostatnich odcinków poruszony został temat bezdzietności. Nie bez powodu gościem tego odcinka była Ewa Chodakowska, która w tym roku otwarcie przyznała, że nie planują z mężem potomstwa. Trenerka wyznała również, że długo zwlekała z mówieniem o bezdzietności publicznie, bała się bowiem braku akceptacji i negatywnych komentarzy.

Po emisji programu Aleksandra Kwaśniewska zamieściła długi wpis na swoim profilu na Instagramie. Celebrytka podkreśliła, że zależy jej na normalizowaniu bezdzietności i szacunku wobec osób, które nie decydują się na potomstwo. Jak zauważyła Kwaśniewska, osoby, które z rozmaitych powodów nie posiadają dzieci, muszą mierzyć się z brakiem zrozumienia ze strony społeczeństwa. 

Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić „niewinne” pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście. - napisała na Instagramie Aleksandra Kwaśniewska

Wpis Aleksandry Kwaśniewskiej został ciepło przyjęty nie tylko przez obserwatorki prowadzącej, ale także przez polskie celebrytki. Jedną z nich była Agnieszka Woźniak-Starak, która od lat nie ukrywa, że nie planuje mieć dzieci. "To jest też tak, że kurczę, tyle czasu żyję na tym świecie jako ja i mam ten czas zagospodarowany i nie potrafię sobie wyobrazić takiej rewolucji. Nigdy nie ukrywałam, że jestem egoistką. Nam jest dobrze tak, jak jest. I zawsze mówię, że to życie zdecyduje. Nie wiem, czy chcę mieć dzieci" - mówiła dziennikarka w 2019 roku w wywiadzie dla Plejady. Teraz wspiera Aleksandrę Kwaśniewską w komentarzu pod poruszającym wpisem celebrytki. 

Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze, czy się to komuś podoba, czy nie. Dzięki Ola! - napisała Agnieszka Woźniak Starak

Post skomentowały też takie gwiazdy jak Agnieszka Hyży czy Marzena Rogalska: "Olesławko! Cię ściskam i też Ci bardzo dziękuję", "To bardzo Ważne Ola co napisałaś! Głośno i wyraźnie. Ściskam Was" -pisały.