Wanda Traczyk-Stawska stawia czoła faszyzmowi. "Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony" wykrzyczała do Roberta Bąkiewicza

94-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, nie omija żadnej okazji, by bronić wartości, o które walczyła ona i jej pokolenie. Stawiła się też i na niedzielnych demonstracjach poparcia dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej, w Warszawie, pod hasłem: "My zostajemy w Unii Europejskiej".

Nie mogła jednak spokojnie wypowiedzieć się ze sceny, bo była zagłuszana przez grupę narodowców. Temperamentna i odważna Wanda Traczyk-Stawska nie pozostała im dłużna i tego, co odpowiedziała Robertowi Bąkiewiczowi, długo nie da się zapomnieć. 94-latka zapisana jest już w historii kraju jako bohaterka narodowa, odznaczona m.in. Krzyżem Walecznych. Jakimi zgłoskami tym incydentem zapisał się Robert Bąkiewicz?

"Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli.", krzyczała ze sceny Wanda Traczyk-Stawska do Roberta Bąkiewicza. 

Prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" (odpowiadający za niechlubne marsze, podczas których m.in. ostatnio podpalono racą mieszkanie na trasie przemarszu) odezwę Wandy Traczyk-Stawskiej potraktował jak zaproszenie do rozmowy i na Twitterze wyraził chęć dyskusji z uczestniczką powstania, której nie pozwolił dojść do głosu podczas niedzielnego protestu. 

"Bardzo chętnie spotkam się z panią Wandą Traczyk-Stawską i z nią porozmawiam. Inna sprawa, że PO wykorzystuje weteranów do promowania idei, które są sprzeczne z ideami, o które ta pani walczyła w Powstaniu Warszawskim"., napisał Bąkiewicz na Twitterze.

 "Najbardziej przerażajace jest to, że Ci, którzy dzisiaj wygwizdali powstańców warszawskich będą 1 sierpnia głośno skandować „Cześć i chwała bohaterom!"

Skandaliczne zachowanie Roberta Bąkiewicza wzbudziło falę krytyki dziennikarzy, artystów, polityków i wszystkich tych, którzy znają historię Polski i bez względu na przekonania polityczne, z szacunkiem traktują bohaterów takich jak Wanda Traczyk-Stawska.