Luźna skóra na brzuchu - skąd się bierze?

Za utratę jędrności skóry po urodzeniu dziecka odpowiedzialna jest przede wszystkim gwałtowna zmiana masy ciała. Jak jednak dokładnie przebiega proces wiotczenia? Pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do uszkodzeń struktury skóry. Rozciągają się włókna kolagenowe i elastynowe, współtworzące skórę właściwą i odpowiadające za jej wytrzymałość i sprężystość. Jeśli dodajmy do tego mniejszą niż zwykle aktywność fizyczną i źle zbilansowaną dietę w czasie ciąży i połogu, utrata jędrności stanie się nieunikniona, niezależnie od wieku. Choć oczywiście skóra młodszych kobiet ma w takich przypadkach większą zdolność do regeneracji. Łatwiej też wrócić do formy osobom, które zawsze były aktywne fizycznie. Z drugiej strony, jeśli przygodę z treningiem zaczynamy dopiero po urodzeniu dziecka, efekty niestety rzadko kiedy są zadowalające.

Luźna skóra na brzuchu bardzo często staje się źródłem kompleksów u świeżo upieczonych mam. Sporo z nich zaczyna stosować dietę i ćwiczyć. Gimnastyka może jednak tylko wzmacniać mięśnie, nie wpływa natomiast na poprawę jędrności skóry. Nie wystarczy więc, jeśli chcemy przywrócić brzuchowi sprężystość tłumaczy Karolina Martin z SC Beauty Clinic.

Zobacz też: Lipoliza iniekcyjna – jak bezboleśnie usunąć cellulit i zmniejszyć obwód w talii?

Luźna skóra po ciąży - co z nią zrobić?

Zaczynamy od odpowiedniej pielęgnacji. Choć nic nie zastąpi profesjonalnych zabiegów, dbanie o skórę w domu jest niezwykle ważne. Pamiętaj o regularnym stosowaniu peelingu i nawilżaniu ciała balsamem lub masłem ujędrniającym z dodatkiem naturalnych olejów. Pomocne będzie także masowanie ciała masażerem lub bańką chińską (która dodatkowo działa antycellulitowo). Mikrokrążenie i napięcie skóry skutecznie poprawi też szczotkowanie ciała na sucho oraz hartowanie się naprzemiennie ciepłymi i zimnymi prysznicami (na końcu zawsze powinien być ten zimny). Co jeszcze warto zrobić? Pamiętajmy o doustnej suplementacji preparatów naturalnych (oczywiście po konsultacji z lekarzem) oraz o odpowiednim nawadnianiu organizmu. To wszystko jednak za mało, żeby pozbyć się problemu luźnej skóry na brzuchu. Jeśli chcesz naprawdę wrócić do formy sprzed ciąży, niezbędne jest odwiedzenie profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Jakie zabiegi są najskuteczniejsze? Zajrzyjcie do galerii!

Zobacz też: Kriolipoliza – ten zabieg usunie tłuszcz za pomocą zimna. Na czym to polega?