Serial "1983" Agnieszki Holland dla Netfliksa

Znany jest już tytuł pierwszego polskiego serialu, który został wyprodukowany dla Netflixa i będzie pokazany jeszcze w tym roku. Serial "1983", którego reżyserką jest Agnieszka Holland ma być serialem, który łączy w sobie kryminał i thriller szpiegowski. Fabuła serialu "1983" będzie osadzona w alternatywnej rzeczywistości w 2003 roku.

Student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

W serialu Agnieszki Holland "1983" główne role zagrają: Robert Więckiewicz jako skompromitowany oficer śledczy, Maciej Musiał jako student prawa i idealista oraz w pozostałych rolach zobaczymy: Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Na konferencji Netflixa, która odbyła się w tym roku w Rzymie, Agnieszka Holland powiedziała:

Chodzi o to, by pokazać w tym wszystkim własną tożsamość, ale w sposób skierowany do globalnej widowni. Netflix to umożliwia – mówiła Agnieszka Holland w Rzymie. 

Przy serialu "1983" Agnieszka Holland będzie współpracować z Kasią Adamik, Olgą Chajdas i Agnieszką Smoczyńska. Zdjęcia do serialu są kręcone w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

Jak wyjdzie współpraca Agnieszki Holland z Netflixem? O to nie musimy się martwić, ponieważ polska reżyserka miała okazję współpracować z Netflixem przy kilku odcinkach znanego "House of Cards". Z nieceierpliwością czekamy na serial "1983".