"Gladiator" co wiemy o drugiej części?

To już pewne - nagrodzony pięcioma Oscarami wybitny film Ridleya Scotta będzie miał swoją kontynuację. "Gladiator" z Russelem Crowe miał swoją premierę w 2000 roku i szybko stał się wielkim kinowy hitem. Przygody słynnego wodza rzymskiego Maximusa, który trafił do niewoli i został tytułowym gladiatorem, śledził chyba każdy z nas. Film zarobił 460 milionów dolarów, a Russel Crowe stał się międzynarodową gwiazdą ekranu. Spekulowano o stworzeniu drugiej części produkcji, zważywszy na jego popularność wśród widzów, jednak dopiero po 18 latach Ridley Scott potwierdził prace nad sequelem. 

Scenariusz filmu pisze Peter Craig, który jest autorem scenariuszy do m.in. "Miasta złodziei", a głównym producentem została wytwórnia Paramount. Wcześniej swoją wersję scenariusza "Gladiator 2" napisał Nick Cave. Ożywił w niej generała Maximusa (a raczej został on ożywiony przez rzymskich bogów). Dodatkowo w scenariusza Cave'a Maximus miał najpierw bronić pierwszych chrześcijan, potem działać na froncie podczas II wojny światowej oraz walczyć w Wietnamie, a na końcu trafić do Pentagonu. Wygląda jednak na to, że fabuła według Petera Craiga będzie zdecydowanie bardziej zbliżona do pierwszej części filmu. 

"Gladiator 2" fabuła

Bohaterem "Gladiatora 2" będzie Lucius, wnuk Marka Aureliusza, syn Lucilli oraz siostrzeniec złowieszczego ojcobójcy Commodusa (w tej roli w pierwszej części wystąpił genialny Joaquin Phoenix, który najnowszym osiągnięciem filmowym jest rola Jokera). W finale pierwszego filmu generał Maximus ocalił Luciusa przed śmiercią, podejrzewając, że chłopiec jest jego synem. Jednocześnie Maximus zemścił się za śmierć swojej rodziny, którą zostawił na czas podbijania Imperium Rzymskiego, w Hiszpanii. Na razie nie jest znana obsada sequelu "Gladiatora". Jednak z pewnością może być to hit kasowy, a wielu fanów z utęsknieniem czekało aż "Gladiator" powróci na ekrany. Takie wiadomości lubimy!