Świąteczne dekoracje, przepyszne potrawy, zakupowe szaleństwo oraz czas spędzony z najbliższymi to tylko niektóre z rzeczy, które sprawiają, że na nadejście grudnia czekamy z niecierpliwością. Jeśli do tego sprzyja nam aura i możemy świętować w białej scenerii to nie ma możliwości, abyśmy choć przez chwilę nie poczuli się jak w bajce. Czy można sprawić, aby ten okres był jeszcze bardziej wyjątkowy? Poniżej przedstawiamy co można zrobić, aby nadchodzące Boże Narodzenie było niezapomniane.

Spędź wieczór z przyjaciółmi

Chociaż Święta spędza się zazwyczaj w gronie rodziny, to w tak wyjątkowym okresie warto również poświęcić czas bliskim nam osobom, z którymi niekoniecznie łączą nas więzy krwi. Przed wigilijnym szaleństwem warto zorganizować wspólny wieczór, podczas którego można wspólnie przyrządzić specjalne świąteczne potrawy, upiec pierniczki, które będą dojrzewały do wigilii, bądź postawić na gorące wino z przyprawami i wspólne rozmowy. W dzisiejszym zabieganym świecie coraz częściej nie znajdujemy czasu na spotkania z przyjaciółmi, dlatego warto wykorzystać magię Świąt na zacieśnienie więzi z tymi, na których nam zależy.

Znajdź czas tylko dla siebie

Chociaż znalezienie czasu tylko dla siebie podczas świątecznego szaleństwa może wydawać się niemożliwe, to przy dobrej organizacji na pewno uda nam się wygospodarować wolną chwilę. Grudzień jest bardzo intensywnym miesiącem w szkole, pracy oraz w gospodarstwie domowym, dlatego chwila oddechu jest nie tylko zalecana, ale jak najbardziej potrzebna. Bez względu na to, czy czas wolny poświęcimy na czytanie książki, obejrzenie ulubionego filmu czy może wizytę w SPA lub u fryzjera, zafundujemy sobie dawkę bardzo potrzebnej podczas Świąt i końcówki roku energii. Jeśli czujemy się zestresowani bądź fizycznie zmęczeni możemy wypróbować jogę bądź medytację, które pomogą nam zachować harmonię.

Uwierz w magię świąt

Już od dziecka wpajano nam, że święta są okresem wyjątkowym i magicznym. Nawet jeśli już od dawna nie wierzymy w istnienie Świętego Mikołaja, to gdzieś w głębi serca pozostaje iskierka nadziei, że to właśnie w Boże Narodzenie nawet najśmielsze marzenia mogą stać się rzeczywistością. Jak mówi słynne przysłowie: „Szczęściu trzeba pomagać”, dlatego właśnie w tym okresie warto zrobić coś w tym kierunku i np. zagrać na loterii bądź spróbować swojego szczęścia w kasynie internetowym. Jeśli wszystkie nasze oszczędności wydaliśmy na prezenty i nie chcemy na początek inwestować możemy skorzystać z kasyno bonus bez depozytu, dzięki któremu świat wielkich wygranych stanie przed nami otworem bez względu na zasobność naszego portfela. Kto wie, może właśnie magia świąt sprawi, że uda nam się wygrać i spełnić od dawna skrywane marzenia?

Podziel się szczęściem z potrzebującym


Każdy może się czymś podzielić, bez względu na to, czy dysponuje dobrami materialnymi czy też nie. Święta to nie tylko czas otrzymywania, ale także dawania, które bardzo często sprawia nawet więcej satysfakcji. Pomóc potrzebującym można na tysiąc różnych sposobów poczynając od pomocy finansowej, a kończąc na poświęceniu swojego czasu na rzecz innych. Nawet jeśli nie udało Ci się rozbić ostatniej kumulacji lotto możesz pomóc np. udzielając się charytatywnie w instytucji dla bezdomnych, samotnych matek bądź domu dziecka. Jeśli Twój grafik jest naprawdę napięty, może starczy Ci czasu na przebranie ubrań lub zabawek i oddanie ich w dobre ręce? Nawet najmniejszy gest się liczy.

Ciesz się chwilą, póki trwa


Okres świąteczny zazwyczaj wiąże się z przemyśleniami, podsumowaniami oraz planami na przyszłość. Koniec roku sprzyja refleksjom oraz tworzeniu listy postanowień noworocznych co sprawia, że zamiast cieszyć się chwilą i magią świąt zatapiamy się w przeszłości lub wybiegamy w dalszą bądź bliższą przyszłość. A to co najpiękniejsze dzieje się tu i teraz! Nie bez powodu psycholodzy od lat promują praktykę Mindfulness, która polega na koncentracji całej uwagi na chwili obecnej, a nie na zamartwianiu się na przyszłość bądź powracaniu do zamierzchłych czasów. Nadchodzące Święta będą jeszcze bardziej wyjątkowe, jeśli całkowicie poddamy się ich wyjątkowej atmosferze i skupimy się na teraźniejszości. Bez dwóch zdań skorzystają na tym nasze relacje z innymi, a my sami poczujemy się dużo lepiej odpoczywając od bagażu przeszłości oraz niepewnej przyszłości.