Zapalanie świec to sposób na miło spędzone długie jesienne i zimowe wieczory. To jednak nie tylko ozdoba domu, ale też ważny symbol. Świec używa się przy wielu rytuałach magicznych, wróżbach i ceremoniach. Dlatego warto przywiązywać wagę do tego, co dzieje się wokół nich. Uważaj na ten 1 drobiazg przy paleniu świecy. Zapowiada pecha, ale nie tylko. Sprawdź, co ma szczególne znaczenie.

Uważaj na ten 1 drobiazg przy paleniu świecy

Palone w domu świece najczęściej stawia się na ozdobnych podstawkach i w osłonkach. Jeśli któryś z najbliższych świecom elementów zrobiony jest ze szkła, trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo. 

Jeśli zdarzy się, że przy zapalonej świecy pęknie szkło, to bardzo zły znak. Pęknięta szklana podstawka, osłonka lub pojemnik na świecę zwiastuje pecha. Zła wróżba ma dotknąć przede wszystkim osobę, która jest odpowiedzialna za zapalenie danej świecy. Co oznacza pęknięte szkło przy świecy zgodnie z przesądami?

Zobacz też:

Pęknięte szkło przy świecy zapowiada pecha, ale nie tylko

Pękające szkło przy świecy stanowi ostrzegawczy znak. Zazwyczaj zapowiada pecha, ale ma o wiele głębsze znaczenie. Najgorzej wróży pęknięte przy świecy lustro, jeśli stało w pobliżu. Nie każdy wie bowiem, że lustro składa się głównie ze szkła. Co oznacza pęknięte szkło przy paleniu świecy w zależności od koloru?

  • pęknięte czerwone szkło zapowiada kłopoty w związku i smutek,
  • pęknięte zielone szkło zapowiada rozczarowanie i niepowodzenie planów,
  • gdy pęka przezroczyste szkło, oznacza najczęściej zapowiedź pecha lub nieudanego rytuału, który jest prowadzony,
  • pęknięte żółto szkło oznacza nadchodzącą zazdrość i zawiść względem danej osoby,
  • niebieskie szkło pękające przy świecy wróży problemy finansowe i straty.

Niekorzystnym znakiem jest również pęknięta przy świecy ramka na zdjęcia, która zawiera szkło. Ponadto warto uważać, by nie przewrócić świec (także niezapalonych), ponieważ wiąże się to z mrocznym przesądem o duchach, które mogą nawiedzić twój dom.

Przeczytaj także:

Zobacz także: