Taka ciąża zdarza się raz na 6 700 przypadków! Rodzice nie kryją radości

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu dumnie przyjęło na świat pierwsze trojaczki 2021 roku. Dwie dziewczynki i chłopiec przyszły na świat 19 lutego po godz.13.00. Ciąże trojacze to ewenement - zdarzają się bardzo rzadko, statystycznie raz na 6 700 ciąż, a w opolskiej klinice taki poród zdarza się średnio raz w roku - ostatnio miało miejsce w 2020 i 2018.

 „To jedyna taka placówka w regionie, która zapewnia opiekę perinatalną na najwyższym, trzecim poziomie. To właśnie do nas trafia większość kobiet, które są w ciąży zagrożonej lub mnogiej”, podkreśliła Małgorzata Sobel, dyrektor KCGPiN w Opolu.

Anastazja, Karol oraz Jaśmina to pierwsze w tym roku kalendarzowym trojaczki urodzone w Klinicznym Centrum. Zarówno...

Opublikowany przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu Wtorek, 2 marca 2021

 

Pierwsze trojaczki urodzone w tym roku kalendarzowym w klinice to: Anastazja, Karol oraz Jaśmina. Jak zapewnia opolskie Kliniczne Centrum Ginekologii, zarówno mama, jak i noworodki czują się dobrze.

Taka ciąża zdarza się raz na 6 700 przypadków! Stan wcześniaków

Przy porodzie trojaczków uczestniczył zespół lekarzy i pielęgniarek składający się aż z około 20 osób. Poród odbył się poprzez cesarskie cięcie po zakończeniu 32. tygodnia ciąży i 4 dni, co stanowi rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

O stanie dzieci informowała kierownik oddziału Anna Chirowska-Adamczyk, która podkreśliła, że mimo dobrej kondycji, wcześniaki zostaną pod medyczną opieką jeszcze jakiś czas, „tzn. do osiągnięcia odpowiedniej masy ciała i do uzyskania umiejętności picia przez smoczek”.

Na całą trójkę z niecierpliwością czekają szczęśliwi rodzice i starszy syn pary, Ziemowit, którzy nie kryli radości - w ich przypadku o potrójnej sile!

 

Zobacz także:

Zobacz też:
„Osobny pokój i możliwość wypłakania się” dla kobiety rodzącej śmiertelnie chore dziecko. Kontrowersyjna wypowiedź Rzeczniczki Ministerstwa Sprawiedliwości wywołała burzę w sieci
Nowe zalecenia dla kobiet w ciąży: już nie "przywiążą" cię do łóżka dla twojego dobra
Żona Łukasza Nowickiego szczerze o stracie dziecka „Przyszedł trudny i bolesny czas, rozczarowanie”