Sophia Loren wraca do aktorstwa

85-letnia Sophia Loren wraca do aktorstwa. Legenda kina zagra we włoskim dramacie "Życie przed sobą" (ang. „The Life Ahead”), który dla Netflixa wyreżyseruje syn aktorki.

Sophia Loren w filmie "Życie przed sobą" zagra Madame Rosy - ocalałą z Holokaustu Żydówkę, która zaprzyjaźnia się z 12-letnim chłopcem z Senegalu o imieniu Momo.

Film jest adaptacją powieści Romaina Gary'ego „La vie devant soi”, która po raz pierwszy została zekranizowana w 1977 roku w reżyserii Moszego Mizrachi. Wówczas w rolę Madame Rose wcieliła się francuska aktorka Simone Signoret. Film w 1978 roku otrzymał Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Sophia Loren o współpracy dla Netflixa

Włoska aktorka w swoim oświadczeniu podkreśliła swoją radość wynikającą na myśl o współpracy z Netflixem:

W mojej karierze pracowałam z największymi studiami filmowymi, ale mogę śmiało powiedzieć, że żadna z nich nie miała tak szerokiego zasięgu i różnorodności kulturowej. Właśnie za to uwielbiam Netfliksa.

Dla nas to wspaniała wiadomość, że Sophia Loren wraca na ekrany. Doskonale pamiętamy ją z filmów: "Małżeństwo po włosku", "Wczoraj, dziś, jutro", czy "Matka i córka", gdzie za rolę w tym filmie dostała Oscara w 1960 roku.

Sophia Loren została uhonorowana również wyjątkowym Oscarem za całokształt twórczości w 1991 roku. Loren znajduje się na 21. miejscu na liście największych aktorek wszech czasów American Film Institute.

Film " Życie przed sobą" z udziałem Sophii Loren wyreżyseruje młodszy syn aktorki - Edoardo Pontiego, który z zawodu jest reżyserem, scenarzystą i producentem.