Ideał kobiecej urody

Jak wygląda ideał kobiecej urody? Kanony piękna zmieniają się na przestrzeni czasu i jak się okazuje kobiety, które kiedyś były ideałem kobiecej sylwetki dziś zostałyby uznane za... grube i nieatrakcyjne! Kobieca sylwetka i jej ideał uległy znacznej transformacji na przestrzeni ostatnich 50 lat. Internet właśnie obiegł viral, który jest najlepszym dowodem tego zjawiska. Jedna z internautek wrzuciła do sieci zdjęcie Sophii Loren, ikony stylu XX wieku, zastanawiając się czy jej kobieca sylwetka wciąż uważana jest za piękną. 50 lat temu świat zachwycał się jej urodą i kobiecymi kształtami. Zdaniem internautki, gdyby to zdjęcie zostało zamieszczone w sieci dziś, najprawdopodobniej wywołałoby burzę komentarzy.

Idealna kobieca sylwetka 

Kobiece kształty Sophii Loren w świetle dzisiejszych kanonów piękna, są zbyt pełne i krągłe. Kobieca sylwetka Sophii, tak uwielbiana w latach 60-tych, dziś zebrałaby najprawdopodobniej komentarze typu "za tłuste biodra", "uda Ci się rozlewają", "odstaw gluten", "zrób coś ze sobą kobieto!", "trener personalny i dieta, dieta, dieta!". Zdaniem internautki, według dzisiejszych standardów kobiecego piękna nie jest promowana  jako ideał piękna kobieta zdrowa, spełniona i pewna siebie, która je makaron, popija czerwone wino, cieszy się życiem i zachwyca swoim "sexapilem". W dzisiejszych czasach idealna kobieca sylwetka to przede wszystkim wytrenowane ciało. Dążenie do takiej idealnej sylwetki często kończy się niezadowoleniem, frustracją i brakiem akceptacji dla swojego ciała. Może warto w takim razie przemyśleć dokąd zaprowadziła nas droga idealizowania wizerunku kobiet i wrócić do czasów akceptacji pełnych kształtów i kobiecej sylwetki niezależnie od jej mankamentów?

Jak wygląda idealna Polka?

W Polsce króluje podobny ideał kobiecej urody jak w innych krajach Europy. Idealna kobieca sylwetka w Polsce jest wysportowana i szczupła. Ma smukłe nogi i wciętą talię. Idealna Polka, oprócz szczupłej sylwetki, powinna być blondynką, najlepiej z błękitnymi oczami. Takie statystyki warto jednak traktować z przymrużeniem oka. Naszym zdaniem wszystkie jesteśmy piękne, niezależnie od koloru włosów czy sylwetki. A  jak Waszym zdaniem wygląda ideał kobiety?