Od kiedy trwa sezon Panny? 

Sezon Panny rozpoczyna się 22 sierpnia i trwa aż do 22 września. To znak zodiaku, który słynie z opanowania i wielkich ambicji. Niestety Panna jest też bardzo krytyczna zarówno wobec siebie, jak i ludzi z bliskiego otoczenia. Oprócz tego jest także pracowita i oddana obowiązkom. Przywiązuje sporą uwagę do szczegółów. Niekiedy zbyt mocno zagłębia się w detalach. Jest też uprzejma i pomocna. Wszystkie te wibracje spłyną na Ciebie i oczyszczą przestrzeń dookoła. 

Energia zodiakalnej Panny przejmuje stery pod koniec sierpnia. Pomoże uporządkować wiele spraw – nie tylko tych związanych z pracą. To dobry czas na to, aby przyjrzeć się swojej przyszłości i zaplanować kolejne kroki. Szósty znak zodiaku, któremu patronuje planeta Merkury, słynie z opanowania i lubi trzymać emocje pod kontrolą. Po sezonie Lwa, który wypełnił Cię spontanicznością i zwiększył pewność siebie, Panna przychodzi z zupełnie innymi wibracjami. To czas na to, by przestać bujać w obłokach i twardo stąpać po ziemi. 

Zobacz także: 

Sezon Panny: rozpoczynamy porządki 

Dzięki zaradności Panny zdobędziesz się na odwagę, aby wyjść z impasu. To jeden z trzech zodiaków, obok Byka i Koziorożca, któremu patronuje żywioł ziemi. Wielką zaletą tych znaków jest duży zapał do działania i wytrwałość. Dlatego podczas trwania astrologicznego sezonu Panny możesz poczuć się zmotywowana i odnajdziesz siłę, aby doprowadzić do końca ważne sprawy, które dotychczas odkładałaś w czasie. Panny troszczą się o swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Są rzetelne i zapobiegliwe. Możesz wykorzystać tę energię w następujący sposób: 

 • umówić się na wizytę lekarską,
 • wykonać przekładany zabieg,
 • zapisać się na rehabilitację,
 • rozpocząć remont,
 • naprawić zepsute sprzęty domowe, 
 • zmienić coś w aranżacji wnętrz,
 • przejść na dietę,
 • rozpocząć przygodę z jogą lub medytacją
 • wypracować nowe, zdrowe nawyki, na przykład poranny spacer,
 • zrobić porządki w domu i ogrodzie,
 • odbyć szczere rozmowy,
 • podjąć decyzję o zmianie pracy. 

Czego nie robić w czasie sezonu Panny? 

Sezon Panny to zwrot o sto osiemdziesiąt stopni w porównaniu z tym, co zaserwował towarzyski i zadowolony z życia Lew. Spokojne i ostrożne Panny przygotują Cię na zbliżający się jesienny sezon. Uważaj jednak na pewne cechy tego zodiaku. Panna bywa zbyt ambitna i ma skłonności do tego, by popadać w niezdrowy pracoholizm. Zwróć więc uwagę na to, jak określasz priorytety. Nie daj się także zbyt mocno pochłonąć szczegółom. Kiedy poczujesz, że utknęłaś w martwym punkcie, zrób kilka kroków wstecz, aby złapać dystans. Łagodny kobiecy rytuał na początek sezonu Panny pomoże ci dobrze wykorzystać tę energię i wzmocni intuicję. 

W czasie trwania astrologicznego sezonu zodiakalnej Panny nie popadaj w przesadną krytykę. Nawet jeśli czyjeś tempo działania nie odpowiada Twojemu, zastanów się, czy na pewno warto mówić o tym głośno. Możesz urazić uczucia innej osoby i podważyć jego pewność siebie. Bądź czujna i staraj się podchodzić z empatią i cierpliwością. Nie każdy ma w sobie tyle zapału do pracy co Ty.

Zobacz także:

Zobacz także: 

Astrologiczny sezon Panny: komu nie służy? 

Niestety z energią zodiakalnej Panny niektórzy mogą mieć pod górkę. Dotyczy to osób spod następujących znaków: 

 • Bliźniąt
 • Strzelca
 • Lwa

Te trzy znaki zodiaku mogą mieć problem z tym, aby przyjąć i wykorzystać wibracje, którymi chce je obdarować uporządkowana i pedantyczna Panna. Różnica temperamentów będzie tu głównym problemem. Strzelec to indywidualista, dla którego przyziemne, prozaiczne sprawy nie mają większego znaczenia. Z kolei Lew uwielbiający towarzystwo i rozrywkę również może zignorować nawoływania do tego, aby oddać się obowiązkom i przemyśleć życiowe priorytety. Bliźnięta, które określa się jako wypełnione entuzjazmem, ale niestałe i niezdecydowane, nie będą miały cierpliwości, aby wsłuchać się w naukę o samokrytyce i samodzielności.

Jeśli Twoim znakiem zodiaku jest Strzelec, Bliźnięta lub Lew, ale czujesz, że energia Panny jest Ci potrzebna do tego, aby ruszyć naprzód i dokonać ostatecznych rozrachunków, możesz skorzystać z uziemienia energetycznego. W ten sposób zyskasz więcej spokoju oraz wzmocnisz swoją uważność. 

Zobacz także: 

Energia Panny: mniej rozrywek więcej obowiązków 

Sezon Panny to czas wejścia w okres dorosłości i wzięcie odpowiedzialności za życiowe decyzje. Ten pedantyczny i kontrolujący zodiak pomoże zaprowadzić porządki wokół Ciebie. Przypomni o tym, jak ważne jest zdrowie i zadbanie o własne samopoczucie. Tuż przed nadejściem jesieni nakieruje Cię na dobre tory. Dzięki Pannie dowiesz się, jakie są Twoje ambicje i co jeszcze powinnaś w sobie zmienić, by osiągnąć pełną satysfakcję. To nie czas na to, by spocząć na laurach.

W okresie od 22 sierpnia do 22 września możesz zmienić wiele w swoim życiu. Pozbędziesz się wakacyjnego rozleniwienia i ustalisz plan działania. Odnajdziesz te sfery życia, które wymagają poprawy i pełna motywacji ruszysz do przodu. Spojrzysz na świat oczami perfekcjonistki i odsuniesz od siebie blokujące ograniczenia. To dobry czas na to, by uspokoić emocje. Zdystansowana i zawsze czujna Panna pomoże ukoić zmysły i opanować wewnętrzne rozterki. Zwróci Twoje myśli w stronę wnętrza. Dzięki temu wsłuchasz się w swoje potrzeby i znajdziesz więcej chęci do działania. Sezon Panny to czas na samodoskonalenie i utrzymanie dyscypliny. Czerp z niego pełnymi garściami.