Projektujesz? Tworzysz? Zastanawiasz się jak dziś wybić się na polskim, konkurencyjnym rynku modowym? 

Młodym twórcom nie jest łatwo stawiać pierwsze kroki w branży mody. Ogromna konkurencja, a ostatnio utrudnienia w postaci pandemicznej rzeczywistości utrudniły start tym, którzy marzą, by zaistnieć na polskim rynku mody. Dlatego Allegro, najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, postanowiła wyjść naprzeciw ich potrzebom i uruchamia program wspierający rozwój polskiej mody. Głównym celem akcji jest stworzenie marki “Allegro Projektownia”, która ma być symbolem polskich produktów oraz polskiego rzemieślnictwa modowego na Allegro.

Allegro Projektownia: produkt z metką "made in Poland" to gwarancja dobrej jakości

Dlaczego Allegro zdecydowało się na ten krok? Allegro to platforma zakupowa dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Miłośnicy mody mają dostęp do setek tysięcy sprzedawców, a tym samym milionów produktów. A dział mody, ze średnio ponad 1000 użytkownikami na minutę, to jedna z najczęściej odwiedzanych kategorii na zakupowej platformie. Wśród nich, zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się produkty z metką “Made in Poland”, która jest obietnicą dobrej jakości. Nie jest jednak zagadką, dlaczego tak trudno młodym twórcom wybić się na polskim rynku mody. Wejście na Allegro, które przyciąga każdego miesiąca średnio 20 milionów Polaków, to doskonały sposób na rozpoczęcie sprzedaży online lub pozyskanie nowego kanału dotarcia do klientów

"Aby wesprzeć rodzime firmy i pomóc im zaistnieć wśród szerszej grupy odbiorców, uruchomiliśmy nowy program - Allegro Projektownia. W ramach projektu połączyliśmy siły nasze, największej platformy e-commerce w Polsce, oraz Ewy Minge, znanej projektantki" - komentuje Celestyna Lendo-Zachariasz, dyrektor segmentu Moda w Allegro. 

Zasady plebiscytu "Allegro Projektownia": jak głosować?

W ramach wydarzenia trwa plebiscyt na “Najlepszy polski produkt” oraz “Produkt publiczności”, w którym uczestniczą polscy przedsiębiorcy z branży odzieżowej. Zwycięzcę w kategorii głównej wyłoni Jury, w którego składzie znaleźli się m.in.: Ewa Minge i Andrzej Pągowski. Ważną rolę w akcji odegrają też kupujący na Allegro, to oni w głosowaniu wskażą „Produkt publiczności”. Na liście marek, które biorą udział w plebiscycie, znalazło się 30 polskich firm, które przeszły weryfikację dotyczącą pochodzenia ich produktów oraz, co ważne, mają konto firma na Allegro. 

“Allegro Projektownia” to akcja, która jest szczególnie bliska mojemu sercu, bo wsparcie w branży modowej jest na wagę złota. Uważam, że doświadczeni twórcy powinni służyć swoją wiedzą i doświadczeniem tym, którzy dopiero debiutują na rynku. Jestem przekonana, że jest tam miejsce dla nas wszystkich" - mówi Ewa Minge, projektantka mody i ambasadorka akcji.

Internauci, którzy chcą wesprzeć twórców i przy okazji zawalczyć o atrakcyjne letnie gadżety (hamak i modny worek), powinni wejść na stronę https://allegro.pl/kampania/projektownia-allegro-konkurs i zagłosować na wybraną markę modową. Po oddaniu głosu pojawi się instrukcja z zadaniem konkursowym.

"Plebiscyt “Allegro Projektownia” został zainicjowany, by wspierać młode polskie marki. Obserwujemy, że polska moda cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem. Właśnie dlatego z pomocą ekspertów i naszych klientów wybierzemy marki, które wspomożemy w dalszym rozwoju. Przygotowane przez nas nagrody z całą pewnością spodobają się zarówno twórcom, jak i wszystkim tym, którzy zdecydują się oddać na nich swój głos, więc gorąco zachęcam do udziału w plebiscycie!", mówi Celestyna Lendo-Zachariasz, dyrektor segmentu Moda w Allegro.

Zwycięzca w kategorii “Najlepszy polski produkt” otrzyma nawet 180 000 zł rabatu na prowizję od sprzedaży na Allegro oraz dodatkowe benefity wspierające sprzedaż i promocję o wartości powyżej 500 000 zł. Z kolei do zdobywcy tytułu “Produkt publiczności” trafi nawet 120 000 zł rabatu na prowizję od sprzedaży na Allegro, a także dodatkowe benefity wspierające sprzedaż i promocję o wartości powyżej 250 000 zł.

Szczegóły akcji znajdziesz na stronie: https://allegro.pl/kampania/projektownia-allegro

Głosowanie trwa od 7 do 20 czerwca na: https://allegro.pl/kampania/projektownia-allegro-konkurs
Wielki finał akcji i prezentacja zwycięzców odbędą się 30 czerwca