Robot gruntownie odkurzający = Roomba

Z czym kojarzy Ci się wiosna? Lekkie ubrania, spacery w kwitnącym parku, wygrzewanie się w pierwszych promieniach Słońca? A może raczej z nosem czerwonym od alergii i liniejącym czworonogiem? Na szczęście nie musimy już dłużej poświęcać czasu, na sprzątanie mieszkania z kurzu i alergenów. Zamiast tego usiądź wygodnie, zrelaksuj się i pozwól robotowi gruntownie sprzątnąć podłogi w Twoim domu.

iRobot Roomba i3+ to sprzęt, który sprawi, że na długie tygodnie zapomnisz o odkurzaniu. Jak to możliwe? Roomba połączona jest ze specjalną aplikacją, którą obsługiwać możemy za pomocą naszego telefonu lub tabletu. Dzięki niej mamy możliwość ustawienia spersonalizowanego stylu sprzątania. Co więcej, jeśli jesteś w posiadaniu asystenta głosowego będziesz w stanie wydać Roombie komendę głosem! Robot Roomba jest autonomiczny, sam uczy się podsuwać nam rozwiązania, które najlepiej odpowiadają rutynie wszystkich domowników. Dzięki temu może on zasugerować nam harmonogram sprzątania na podstawie naszego stylu życia oraz z uwzględnieniem gubiących sierść czworonogów.Co, jeśli nie będzie nas w domu, a Roomba rozładuje się w trakcie sprzątania? Projektanci pomyśleli i o tym. Robot zapamiętuje miejsce, w którym skończył odkurzanie, dlatego w razie konieczności zawróci do stacji, by się naładować i rozpocznie pracę w miejscu, w którym ją przerwał. Robot porusza się wzdłuż równoległych linii, dlatego świetnie dopasuje się zarówno do kształtu pomieszczenia, jak i do rodzaju podłogi. Jego największym plusem jest też opcja samooczyszczenia. Jak to możliwe? Roomba i3+ pozostawia zgromadzony brud w szczelnym, wymiennym worku umieszczonym w stacji Clean Base, który może pomieścić zwartość odpowiadającą aż 30 cyklom sprzątania. Dzięki systemowi AllergenLock, który zatrzymuje aż 99% szkodliwych cząsteczek, nawet alergicy będą mogli spać spokojnie.

Robot gruntownie mopujący = Braava

Niestety sprzątanie często nie kończy się jedynie na odkurzaniu. Umycie podłóg jest nieodłącznym elementem wiosennych porządków. Jeśli w Twoim domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta, z pewnością wiesz doskonale, że raczej nigdy nie kończy się na jednym mopowaniu, przy okazji sprzątania. Jeśli nie chcesz tracić czasu na wyciąganie wiadra i mopa za każdym razem, gdy zmiksowany obiadek wyląduje na podłodze, lub gdy pies przybiegnie do domu prosto po zabawie w najbliższej kałuży, z pomocą przychodzi Ci Braava jet m6.

Robot odbiera komendy głosowe, dzięki czemu wystarczy, że poprosisz go o posprzątanie w konkretnym miejscu, na przykład pod kuchennym blatem, aby zajął się tylko wskazanym przez Ciebie obszarem. Robot Braava posiada precyzyjny spryskiwacz, który precyzyjnie dozuje ilość płynu na podłogę. Tym samym nie dochodzi do sytuacji, w której ściana oraz meble są mokre. Zbieranie zanieczyszczeń z twardego podłoża jest możliwe dzięki specjalnym nakładkom, które otrzymujemy w zestawie. Robot może pracować zarówno w trybie na mokro, jak i w trybie na sucho w zależności od rodzaju zamontowanej nakładki. Co ciekawe, dzięki specjalnemu czytnikowi robot jest w stanie automatycznie ją rozpoznać. Jeśli robot Braava jet m6 rozładuje się w trakcie sprzątania, samodzielnie wróci do stacji dokującej w celu naładowania, a następnie automatycznie wznowi pracę od miejsca, gdzie ją zakończył. Dzięki swoim właściwościom robot Braava jet m6 jest doskonałym urządzeniem do gruntownego mopowania podłóg. 

Robot odkurzająco-mopujący = Roomba Combo

Dla mniej wymagających użytkowników jest też urządzenie, które może nie tylko poodkurzać Twoje mieszkanie, ale i umyć przetrzeć podłogi? Robot odkurzająco- mopujący Roomba Combo posiada 2 tryby odkurzania i 3 tryby mopowania. Usuwa brud zarówno z podłóg twardych, jak i dywanów, zbierając je z pomocą specjalnie profilowanych szczotek do sprzątania przy krawędziach. Robot wyposażony został też w pompę, która kontroluje przepływ wody i sprawia, że nakładka czyszcząca jest wciąż wilgotna w trakcie sprzątania. Również ten model jest kompatybilny z aplikacją iRobot Home, dzięki czemu możesz z jego pomocą zaplanować harmonogram sprzątania.

Więcej informacji na stronie www.irobot.pl