Jak zatem dokładnie wyglądały koszyki zakupowe pań i panów w 2021 roku? Ubiegły rok przyniósł powiew normalności. Oczywiście dalej bardzo dużym zainteresowaniem pań kupujących na Allegro cieszyły się komplety dresowe, ale do łask wróciły eleganckie stroje, takie jak kamizelki czy nawet suknie wieczorowe. Powrót do imprez okolicznościowych widać również w wyszukiwaniach… bielizny. O ponad 60% w porównaniu do roku 2020 wzrosło zainteresowanie dodatkami do biustonoszy, czyli wszelkiego rodzaju taśmami, biustonoszami samonośnymi, nietypowymi ramiączkami itd. Allegrowiczki zdecydowanie częściej niż w 2020 roku kupowały też rajstopy i stroje kąpielowe. W przypadku obuwia w sprzedaży, jak co roku, dominowało obuwie sportowe. Częstsze wychodzenie z domu i podróżowanie sprawiły jednak, że do łask powrócił botki, śniegowce - zwłaszcza tzw. moon boots (sprzedaż większa o ponad 411%!), i kalosze.

Wybory panów również świadczą o powrocie do biur i udziału w imprezach okolicznościowych. W porównaniu do 2020 roku znacząco wzrosło zainteresowanie garniturami, marynarkami i okryciami wierzchnimi. Poszukując obuwia na Allegro, panowie również najczęściej decydują się na buty sportowe. Jednak pozostałe wyszukiwania ponownie potwierdziły trend częstszego podróżowania, ponieważ w 2021 roku znacząco wzrosło zainteresowanie kaloszami, butami trekkingowymi, śniegowcami (tak jak w przypadku pań - 3-cyfrowy wzrost) oraz… stylowymi sztybletami.

W 2021 roku na Allegro bardzo wzrósł wybór polskiej mody dziecięcej. Wszystkie marki można znaleźć w specjalnej strefie. Generalnie w kategorii największym zainteresowaniem cieszyły się: spodnie, t-shirty, czapki i chusty. A w obuwiu wzrosło zainteresowanie trzewikami i półbutami oraz kapciami. Kilkanaście naprawdę śnieżnych dni na początku roku spowodowało również ogromny wzrost wyszukiwań śniegowców.

Allegro to platforma zakupowa, dostępna całą dobę, 7 dni w tygodniu. Kupujący mają za jej pośrednictwem dostęp do ponad 135 tysięcy sprzedawców oraz ponad 250 milionów ofert.

Link do raportu “Polska Strojna 2021”.