Prażony kokos: modny kolor na lato 2021

Prażony kokos (toasted coconut) to w rzeczywistości kombinacja bronde - czyli połączenie brązu z blondem. Charakteryzuje się  ciemnym kolorem włosów u nasady i bardzo jasnym, wręcz platynowym odcieniem blondu na końcówkach. Całości dopełniają blond refleksy na całej długości włosów. W tej technice nie chodzi jednak o połączenie dwóch popularnych kolorów włosów, tylko o to, by dwa skrajne odcienie stopniowo się ze sobą stapiały (trochę jak w przypadku ombre). Pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom - choć te ostatnie mają naturalnie lepsze predyspozycje do takiej koloryzacji. 

Prażony kokos: komu pasuje ten kolor?

Prażony kokos to kolor niezwykle uniwersalny, dzięki swojemu połączeniu brązu z blondem. Koloryzacja będzie więc wyglądać korzystnie na prawie wszystkich typach urody. Najlepiej będzie jednak prezentować się na osobach z jasną cerą i o piwnych oczach. Prażony kokos charakteryzuje się bardzo jasnymi końcówkami, dlatego koloryzacja będzie wyglądać szczególnie dobrze na osobach o słowiańskim typie urody. 

Prażony kokos to też idealny kolor dla wszystkich naturalnych brunetek. Koloryzacja u takich osób nie będzie aż tak wymagająca, ponieważ macie już odpowiednią „bazę”. Brunetki nie muszą więc martwić się o odrost! 

Prażony kokos: jak uzyskać taki kolor?

By osiągnąć idealny efekt, najważniejsze jest uzyskanie odpowiedniego kontrastu pomiędzy brązem i blondem. W przypadku brunetek, zaczynamy od przyciemnienia naturalnego koloru włosów u nasady, dzięki czemu końcówki będą się wydawały jeszcze jaśniejsze. Następnie, rozjaśniamy końcówki i farbujemy włosy na całej długości popularną techniką color melting (polega ona na płynnym łączeniu różnych odcieni). Na koniec pora na najjaśniejszy i jednocześnie najchłodniejszy odcień blondu, który nada koloryzacji efekt "prażonego kokosa". W przypadku blondynek trzeba najpierw pofarbować włosy od nasady. Jak prezentuje się dobrze wyprażony kokosowy odcień na włosach? Same oceńcie!

Prażony kokos: jak dbać o kolor?

Prażony kokos to niestety wymagająca koloryzacja. Trzeba odpowiednio dbać aż o dwa kolory i dodatkowo nawilżać włosy po intensywnym rozjaśnianiu. Zaletą prażonego kokosa jest jednak to, że jasne końcówki pięknie rozświetlą cerę, natomiast ciemniejsza góra będzie stanowić świetną oprawę dla oczu, dlatego warto chwilę się dla niego pomęczyć. Wystarczy, że regularnie będziesz stosować odpowiednie produkty do włosów farbowanych i rozjaśnianych. Pomoże ci to na dłużej zachować piękny kolor. Na blond końcówki stosuj profesjonalne, fioletowe płukanki, które pomogą z żółknięciem koloru. W prażonym kokosie blond musi być chłodny. 

Mocne rozjaśnianie może też poważnie wysuszyć ci włosy, dlatego nie zapomnij o dobrym nawilżaniu. Żeby włosy po farbowaniu dalej wyglądały na lśniące i zdrowe, polecamy stosowanie różnych olejków, które nawilżają, wygładzają i dodatkowo pięknie nabłyszczają.