Bardzo jasny blond - komu pasuje?

Podobno mężczyźni wolą blondynki, ale to właśnie o kobietach z jasnymi włosami krążą dowcipy. Bez względu na to nadal tysiące kobiet marzy o idealnym odcieniu blond na swojej głowie. Podobno pasuje on każdemu, należy tylko wybrać odpowiedni odcień.

Jasny blond wpadający w siwy pasuje do chłodnych odcieni karnacji i jak widzieliśmy na przykładzie Kim Kardashian, nie najlepiej komponuje się z południowym typem urody. Na szczęście będzie on pasował do wielu Polek mających bardziej północny typ urody. Bardzo jasny blond najlepiej wygląda na kobietach o jasnej cerze, z niebieskimi oczami i naturalnie jasnymi włosami i brwiami. Najmniej korzystnie wygląda na kobietach o ciemniejszym kolorze skóry i oczach w kolorze piwnym. Jeśli jednak to jest właśnie twój typ urody, a zależy ci na włosach w kolorze jasnego blondu, nie rezygnuj z koloryzacji. Dobry fryzjer pomoże ci dobrać odcień jasnego blondu, który najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Pamiętaj jednak, że jasny blond może być  trudny w utrzymaniu, dlatego przed koloryzacją zastanów się, czy masz czas, żeby o niego dbać. 

Jak uzyskać bardzo jasny blond?

Decydując się na radykalną zmianę kolorów z ciemnych na blond zawsze zwróć się do zaufanego fryzjera. Nie dokonasz tego podczas jednej wizyty w salonie, aby włosy były bezpieczne trzeba im poświęcić kilka wizyt co 2-3 tygodnie. Zwróć też uwagę na kolor swoich brwi, co prawda mocne są modne, ale do bardzo jasnego blondu będą wyglądać karykaturalnie.

Jeśli jesteś naturalną blondynką, koloryzacja nie będzie w twoim przypadku aż tak wymagająca. Uzyskanie bardzo jasnego blondu może być jednak trudne w domowych warunkach. Przy tak jasnym odcieniu blondu polecamy wybranie się do salony fryzjerskiego i oddanie się w ręce specjalisty, który upewni się, że wyjdziecie od niego z pięknymi i zdrowymi włosami. Niestety będziesz musiała  spędzić kilka godzin na krześle w salonie fryzjerskim. Dobry fryzjer nie będzie przyspieszał procesu farbowania. Rozjaśniacze mogą wydobywać z włosów ciepłe, żółte tony, dlatego jeśli zależy ci na chłodnym odcieniu jasnego blondu, poproś fryzjera o nałożenie specjalnego tonera. 

Jeśli zdecydowałaś się na samodzielną koloryzację, pamiętaj, żeby się do niej dobrze przygotować. Rozjaśniacze niszczą mocno włosy, a nieudolnie nałożone sprawią, że możesz skończyć z włosami w kolorze roztrzepanego kurzego jaja. Często takie włosy może uratować już jedynie ostre cięcie, dlatego czytaj dokładnie instrukcję i po skończonej koloryzacji, nawilżaj mocno włosy. 

Jak dbać o bardzo jasny blond?

Bardzo jasny blond to jeden z najtrudniejszych kolorów w utrzymaniu. Rozjaśniacze niszczą włosy, dlatego po wizycie u fryzjera musisz regularnie je nawilżać. Najlepsze do tego będą specjalistyczne szampony i odżywki do włosów blond i rozjaśnianych. Raz w tygodniu zafunduj też swoim włosom SPA. Nałóż maskę i następnie zawiń włosy specjalnym plastikowym czepkiem, który pozwoli produktowi lepiej zadziałać. Regularnie stosuj też różnego rodzaju olejki, które wygładzą zniszczone końcówki i nabłyszczą matowe włosy.

Rozjaśniane włosy mają też tendencję do stopniowego żółknięcia. Przy jasnym blondzie musisz raz na jakiś czas stosować fioletowe szampony i odżywki, które przywrócą włosom upragniony, chłodny odcień i zniwelują żółte tony. Możesz też wypróbować specjalne fioletowe płukanki, które dodatkowo nawilżą ci włosy i zapewnią chłodny ocień na dłużej. 

Zobacz także: