Wakacje za pasem, a wy marzycie o subtelnym rozjaśnieniu włosów i pasemkach blondu muśniętych słońcem? Boicie się jednak pójść na całość i zmienić się z brunetki lub szatynki w blondynkę? Jest na to kilka sposobów - zapytałyśmy stylistkę fryzur gwiazd, Dorotę Kamińską, o rozwikłanie fryzjerskich terminów sombre, ombre, ronze i bronde.

Delikatne rozjaśnienie włosów - to może być wasz sposób na lato!

SOMBRE, czyli soft ombre

To subtelne rozjaśnienie włosów mające na celu nadać naturalny surferski look.

Koloryzacja zarezerwowana jest dla kobiet, które lubią pozornie niedbałe fryzury i nie mają czasu na częste wizyty u fryzjera. Kolor jest kilku wymiarowy, przez co włosy uzyskują dodatkową objętość i nadają wyrazistości upięciom, warkoczom, czy „plażowym” falom. Efekt muśnięcia słońcem śmiało można nosić przez całe lato!

Poziom rozjaśnienia? Od 1 do 3 tonów

OMBRE, czyli cieniowanie włosów

Zobacz także:

Ombre to nic innego jak odważna gra kolorów od ciemnych odcieni po bardzo jasne. W tej koloryzacji na pewno zostaniesz zauważona w tłumie.

Takie cieniowanie daje wiele możliwości zabawy paletą barw, nie ogranicza się tylko do naturalnych tonów i pozwala na przykład odwrócić kolejność - z jasnych u nasady, a ciemnych ku dołowi i w drugą stronę. Wszystko w rękach naszych i wizji fryzjera.

To zdecydowanie najbardziej modowe rozjaśnianie, które dobrze sprawdzi się u dziewczyn lubiących sezonowe trendy.

RONZE, czyli efektowne połączenie brązu z rudością

Ronze to coś dla rudowłosych pań – jeśli poddamy swoje włosy koloryzacji ronze, kolor przestanie być płaski i jednolity, a co za tym idzie, po prostu nie będzie nudny.

Tutaj mamy pełna dowolność łączenia poziomu jasności z odcieniami - ciepłych brązów z miedzianymi, marchewkowymi czy karmelowymi refleksami. Przenikanie się odcieni rudego z brązem stworzy niepowtarzalny głęboki kolor.

BRONDE, czyli bronze & blond

Kolor bazowy od nasady to ciemny blond/jasny brąz, natomiast na długościach i końcach robimy tzw. pocałunek słońca. Koloryzacja zbliżona jest do naturalnego poziomu 6 i 7 występującego w palecie barw. Gwiazdy uwielbiają bronde – mają ją np. Jennifer Aniston, Jessica Alba czy modelki Victoria's Secret.

Jeśli macie delikatną urodę - to jest to kolor stworzony dla was.

Stylistka fryzur Dorota Kamińska z Mają Sablewską

Zajrzyjcie też na Facebookowy profil Doroty Kamińskiej, tam znajdziecie jeszcze więcej inspiracji!