Pierwsze siwe włosy

Swój pierwszy siwy włos zauważyła na skroni w wieku… 12 lat! To nie żart. Lauren Midgley to dziewczyna, która odważnie zaczęła mówić w internecie o przedwczesnym siwieniu. Czym jest spowodowane? Z pewnością nie bez znaczenia są tu geny, ale ważnym czynnikiem, o którym coraz częściej mówią specjaliści, jest odpowiednia pielęgnacja włosów i zdrowy tryb życia. Wielu naukowców twierdzi, że powszechność przedwczesnego siwienia ma związek z coraz silniejszymi związkami chemicznymi w naszych kosmetykach do włosów!

ZOBACZ TEŻ:

Siwe włosy to już nie tabu


Niezależnie od tego jedno jest pewne – siwe włosy przestają być tematem tabu, a na Instagramie pojawia się coraz więcej kont, na których podziwiać możemy piękne siwiejące kobiety, które odważyły się zrezygnować z farb do włosów i pokazać światu swoje naturalne oblicze.

 

 

KOSMETYKI DO SIWYCH WŁOSÓW:

Nastolatka i siwe włosy


Jedną z takich kobiet jest wspomniana Lauren Midgley z Kanady, która przez lata walczyła z przedwczesnym siwieniem, doprowadzając swoje włosy do ruiny. Jak wyznaje, jej miesięcznie wydatki na walkę z siwizną wynosiły około 100 dolarów (300 zł). Ta nierówna wojna trwała 12 lat, aż w wieku 24 lat Lauren Midgley – za namową swojej fryzjerki – przestała farbować siwe włosy. Dziś jest dumna ze swoich siwych włosów i chętnie pokazuje je w social mediach, rozpowszechniając trend na GROMBRE.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kobieta-zawsze-mloda_10

 

ZOBACZ TEŻ:

Grombre - moda na siwe włosy


GROMBRE to nic innego jak trend na naturalną siwiznę. Kobiety na całym świecie coraz częściej rezygnują z farb do włosów i inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, które miały zadanie ukrywać siwe włosy. Wracają do naturalnego koloru włosów, a tym samym do postępującej z wiekiem siwizny, która jest naturalnym procesem. Trend na pokazywanie siwych włosów to ważny element walki o kobieta-zawsze-mloda_15w internecie. Siwe włosy to jeden z najbardziej widocznych oznak starzenia się, z którym walczyłyśmy od pokoleń. Tymczasem okazuje się, że siwe włosy mogą być piękne!

 
 
 
 
kobieta-zawsze-mloda_16
kobieta-zawsze-mloda_17
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kobieta-zawsze-mloda_18

 


Zobacz, jak wyglądają siwe włosy Lauren Midgley. Może jej historia zachęci Cię do rezygnacji z farbowania i pokochania swoich siwych włosów takimi, jakimi są?