Jak postawić tarota w 7 krokach?

W kartach każdy może szukać trafnych odpowiedzi. Gdy zaczniesz wróżyć z kart, nie zapomnij o głośnym zadawaniu pytań. Tarot nie ma mocy wnikania w duszę człowieka. Powie nam wszystko, co chcemy wiedzieć, ale najpierw musimy ubrać myśli w słowa. Bez tego, wróżba nie ma szans powodzenia. Poznaj 7 podstawowych kroków stawiania tarota:

  1. Wybór odpowiedniej talii kart. Wyróżniamy różne rodzaje kart (tarot historyczny, tarot ezoteryczny, tarot współczesny). Talię należy dostosować do konkretnego celu i intencji. Doświadczone tarocistki podkreślają, że: „karty do tarota same wybierają swojego właściciela”.
  2. Określenie konkretnej intencji. Zanim rozłożysz tarota, określ oczekiwania względem kart. Odpowiedź na pytanie: „czego chcę dowiedzieć się od rozkładu?”, pozwoli na uzyskanie użytecznej, bo precyzyjne interpretacji.
  3. Wyciszenie i oczyszczenie myśli. Spokój pozwala na uwolnienie maksymalnego potencjału intuicji. Pozytywne myśli przywołują sprzyjającą wróżeniu energię, a relaksujący nastrój kreuje przestrzeń poprawiającą koncentrację.   
  4. Dokładne tasowanie kart. Staranne wymieszanie kart to sposób na rozproszenie energii, która mogła skumulować się w kartach w wyniku wcześniejszych wróżb.
  5. Dostosowanie tarota do intencji. Wyróżniamy różne rozkłady tarota. Wybór odpowiedniego rozdania zależy od umiejętności posługiwania się kartami i głównego celu stawiania tarota.
  6. Interpretacja rozdania. Odczytanie wróżby może różnić się w zależności od: kontekstu pytania, rodzaju rozdania, symboli, emocji, intencji, doświadczenia i nastawienia osoby czytającej karty. Interpretacja oznacza pozyskanie odpowiedzi.
  7. Działanie refleksyjne. To ostatni etap związany z postawieniem tarota. Pozwala przenieść uzyskane informacje z kart na konkretne działania i decyzje.

Jak często stawiać tarota? 

Najbardziej doświadczone wróżki, które w środowisku ezoterycznym cieszą się największym poważaniem, rozkładają karty nawet kilka razy dziennie. Nie ma w tym nic złego, bo doświadczenie i wysoce rozwinięta strona duchowa, pozwala tarocistkom gromadzić w sobie ogromne pokłady energii. 

Początkującym w tarocie nie poleca się układania rozdań częściej niż raz w tygodniu. Korzystając z mocy kart, czytający kontaktuje się ze światem energii, której nie należy nadmiernie eksploatować. Dopiero gdy rośnie doświadczenie w posługiwaniu się talią, a z nią wrażliwość, można częściej sięgać po karty. 

Gdzie warto postawić tarota?

Wróżenie z tarota jest możliwe praktycznie w każdym miejscu, nawet poza budynkiem i w hałaśliwej przestrzeni. Jednak rozpoczynającym przygodę z tajemniczymi kartami zaleca się, aby postawić swojego pierwszego tarota w domowym zaciszu. Spokojne miejsce nie zakłóca myśli i gwarantuje prywatność, pożądaną w trakcie wróżenia. Podczas stawiania tarota warto pamiętać o:

  • stworzeniu kojącej atmosfery sprzyjającej wyciszeniu i koncentracji,
  • muzyce relaksacyjnej, pachnących świecach, przygaszonym świetle, olejkach eterycznych,
  • talizmanach, które skupiają myśli i przyciągają szczęśliwe rozdania,
  • specjalnym woreczku lub skrzyneczce gwarantującej bezpieczeństwo kart,
  • godnym miejscu stawiania tarota np. obrus bogaty w magiczne symbole.

Dodatkowe elementy stawiania tarota
fot. Karty tarota i kula wróżbity, AdobeStock/LIGHTFIELD STUDIOS

Czy stawianie tarota działa?

Skuteczność tarota zależy od przekonań i ludzkich doświadczeń. Zdanie społeczeństwa dotyczące efektywności stawiania tarota jest podzielone. Część osób z niedowierzaniem traktuje moc kart. Inni uważają, że to idealne narzędzie wróżbiarskie do pogłębienia samoświadomości.

Z pewnością za skutecznością działań, stoi wiedza i doświadczenie osoby czytającej. Nie gaśnie popularność usług oferowanych przez tarocistki oraz wróżki i równie nieustannie rośnie zainteresowanie tarotem w połączeniu z psychologią, ezoteryką, duchowością oraz symboliką.

Zobacz także:

Postaw tarota – różne rozkłady

Kluczem stawiania skutecznego tarota jest świadomość, otwartość na karty, chęć pogłębiania wiedzy i cierpliwość związana z rzeczywistym zrozumieniem przesłania kart. Pojęcie „postaw tarota” nie jedno ma imię, ponieważ może być zestawiane z różnymi rozkładami kart m.in.:

  • Tarot tak nie – to szybki rodzaj tarota z 2-5 kart. Odpowiada na proste pytania twierdząco lub przecząco. Wystarczy wylosować karty spośród całej talii i zwrócić uwagę na symbolikę oraz pozycję ilustracji, aby poznać rację.
  • Tarot anielski – to rozkład związany z tradycyjnymi symbolami tarota w połączeniu z anielską energią i duchowymi przesłaniami. Rozdaniom często towarzyszą afirmacje, które mają pobudzać pozytywne myśli i zachęcać do rozwoju.  
  • Tarot na trzy karty – to układ, który odpowiada na pytania dotyczące: przeszłości, przyszłości, teraźniejszości. Proste rozdanie składa się z trzech kart, a każda z wylosowanych ilustracji symbolizuje inny aspekt życia.
  • Tarot na miłość – to rozdanie porusza kwestie np. emocji, zaufania, podobieństw, różnic, pragnień seksualnych. Tarot miłosny jest odpowiedzią na zagadnienia związane z relacjami międzyludzkimi, nie tylko miłosnymi. Ilość użytych kart z tali zależy od preferencji czytającego.
  • Tarot na przyszłość – to uniwersalne rozdanie, które może być związane z wieloma obszarami życia.  Zazwyczaj odnosi się do miłości, finansów, zdrowia, pracy, nauki, rozwoju, sukcesów, marzeń i pozwala poznać przyszłość.

Zobacz też:

Twoje przeznaczenie z kart klasycznych. Co czeka cię w przyszłości i na co musisz się przygotować?

Jak sprawdzić, czy on cię kocha? Ta wróżba z kart zdradzi waszą przyszłość